Dokument ,,Z pasją się nie dyskutuje” zrealizowany przez młodych filmowców z AKF ,,Muza” w Konińskim Domu Kultury zakwalifikował się do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA.

OKFA rozpocznie się w tym roku 29 maja i zakończy 2 czerwca. Projekcje filmów oraz wszystkie towarzyszące tegorocznemu konkursowi wydarzenia odbędą się w Konińskim Domu Kultury.

Zakwalifikowanie do 65. OKFA najnowszej produkcji AKF ,,Muza” – filmu ,,Z pasją się nie dyskutuje” jest dla młodych filmowców z KDK dużym wyróżnieniem. Dokument zostanie zaprezentowany w kategorii film amatorski wśród 30 innych produkcji. Będzie można go obejrzeć 31 maja o 16.45 w Kinie Centrum.

Warto przypomnieć, że premiera filmu ,,Z pasją się nie dyskutuje” odbyła się 6 kwietnia w KDK. To film dokumentalny o Józefie Szyku, współzałożycielu w 1973 roku AKF ,,Muza”, twórcy pierwszej animacji lalkowej zrealizowanej w Koninie ,,Urodzony w niedzielę”. Film zrealizowali: Jan Bobrowski i Sebastian Wałęsa. Pracowali przy nim również: Tomasz Korytkowski, Paweł Michalski i Jakub Ratajczyk. Opiekę artystyczną sprawował Andrzej Moś, instruktor AKF ,,Muza” i pomysłodawca projektu.

OKFA to najstarszy w Polsce projekt dedykowany kinu spoza oficjalnego obiegu dystrybucyjnego. Część konkursowa adresowana jest do twórców amatorów, filmowców niezależnych oraz do studentów szkół filmowych. W tym roku konkursowi towarzyszyć będą: wystawa prac Jana Kantego Pawluśkiewicza ,,Voyage” i spotkanie z artystą. Zaplanowano pokazy specjalne filmów i spotkania z reżyserami: Krzysztofem Zanussim oraz Tomaszem Drozdowiczem. Będzie też O!PLA na OKFA, czyli poranek z polską animacją dla dzieci, a po gali wręczenia nagród – koncert Miki Urbaniak & Victora Davisa „Art Pop”. Organizatorami OKFA są Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, które realizuje festiwal, oraz Federacja Niezależnych Twórców Filmowych.

Szczegółowy program 65. OKFA: http://www.okfa.ckis.konin.pl/o-okfa/

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK