Wokaliści, filmowcy, recytatorzy i tancerze zakończyli sezon artystyczny w Konińskim Domu Kultury. Zdobyte przez rok umiejętności zaprezentowali podczas koncertu zatytułowanego ,,Pragnienia Mogo”, który odbył się w KDK w piątek 19 czerwca.


Tuż przed koncertem młodych artystów, w holu KDK, zaśpiewali seniorzy z Zespołu Wokalnego Fantazja oraz zatańczył Zespół Pieśni i Tańca Konin.
- Koniński Dom Kultury to placówka otwarta dla wszystkich. To tutaj swoje pasje rozwijają młodzi artyści. Tutaj także spotykają się osoby dorosłe. Muzykują, tańczą, koncertują – mówi Małgorzata Kazuś, kierownik działu artystycznego KDK.

Sezon artystyczny 2014/2015 zakończyło w piątek ponad 200 wokalistów, recytatorów, filmowców i tancerzy. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy zajęć AKF Muza, prowadzonego przez Andrzeja Mosia, recytatorzy z Grupy Teatralnej Waliza pod kierownictwem Elżbiety Gierasimow – Zakowany, wokaliści ćwiczący pod czujnym okiem Anny Ciesielskiej oraz tancerze, z którymi pracują Sylwia Michalak, Klaudia Dutkiewicz, Jacek Szczepankiewicz i Grzegorz Ambroziak.
Wszyscy, wystąpili w spektaklu, wyreżyserowanym przez Małgorzatę Kazuś, zatytułowanym ,,Pragnienia Mogo”.
- Scenariusz oparty został o chińską opowieść. Wykorzystane również zostały cytaty z „Rozmów z Paulo Coelho” oraz z książki „Zwierzenia pielgrzyma” Juana Ariasa. W rolę Mogo, kamieniarza, który tęskni za pięknem i sztuką wcielił się Krystian Maciejewski – recytator i aktor Teatru „Waliza” W postać Anioła, który spełnia życzenia Mogo, Weronika Andrzejczak.

W programie koncertu znalazły się także krótkie filmiki, prezentacje taneczne (disco dance, break dance, hip hop) oraz występy wokalne i recytatorskie. Młodzi artyści chwalili się również udziałami w turniejach, mistrzostwach, konkursach, a także swoimi sukcesami. Tych nie brakowało. Warto jednak zacytować tytułowego Mogo, który w jednym z dialogów z Aniołem powiedział ,,..nigdy nie ma porażek ani zwycięstw ostatecznych, bo dzisiejsza porażka może być jutrzejszym zwycięstwem”.
- Oddaje to w stu procentach cel, jaki stawiamy przed sobą w edukacji dzieci i młodzieży. Każdy jest zwycięzcą, niezależnie czy zdobył mistrzostwo, aplauz czy inne nagrody. Sukcesem jest to, że każdy z naszych podopiecznych walczy ze swoimi słabościami, pokonuje je i że rozwija swoje pasje – dodaje Mirosław Grzanka, z-ca kierownika działu artystycznego.

My ze swej strony wokalistom, filmowcom, recytatorom i tancerzom, nie zależnie od tego ile maja lat, życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia w KDK we wrześniu.

 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK