Niemal setka małych artystów – malarzy, rysowników i grafików, zebrała się w Strefie „K” w Konińskim Domu Kultury na wystawie swoich prac. Reprodukcje wybranych dzieł ozdobiły ściany galerii. Na niektórych widać już wprawę, niektóre z nich są jeszcze próbą poszukiwania własnego stylu i wzruszającymi przykładami tego, jak rodzi się prawdziwy artysta.

Doroczny wernisaż Plastycznego Atelier KreDKa „Nasi twórcy” zakończył 17 czerwca br. sezon artystyczny w popularnej pracowni. W spotkaniu uczestniczyli rodzice, dziadkowie, którzy mieli niepowtarzalną okazję podziwiać dorobek swych utalentowanych dzieci i wnucząt. Wszystkie prace małych plastyków zostały pokazane podczas prezentacji multimedialnej. Ich tematami były najczęściej przedmioty, ludzie (sylwetki, portrety, również gwiazd kina czy teatru) i zwierzęta. Szczególnie chętnie dzieci rysują charciki, psy, do których miłością zaraża je instruktor Katarzyna Mijakowska. W ogromnej liczebnie pracowni pracuje z maluchami cały rok i jak słusznie zauważył zastępca dyrektora KDK, Robert Glapa, na te zajęcia dzieci wyczekują z niecierpliwością, co okazują we właściwy sobie sposób – na przykład szarpiąc za klamkę.

Każde z nich otrzymało dyplom i upominek od Konińskiego Domu Kultury, oraz zaproszenie na premierowe przedstawienie Teatru „Waliza” – „Wąż”, które odbywało się tego samego dnia. Każda grupa plastyczna pozowała też do wspólnej fotografii. Jak zwykle na małych artystów czekał słodki poczęstunek i pożywne soczki.

Spotkanie młodych plastyków w Strefie „K” przygotowały Katarzyna Mijakowska (wspierana wytrwale przez męża, tego dnia występującego w roli fotografa) i kierownik działu artystycznego, Małgorzata Kazuś. Zakończyło ono uroczyście sezon artystyczny 2012/2013 w Pracowni KreDKa. Zajęcia zostaną wznowione we wrześniu br., o terminach poinformujemy na naszej stronie.

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK