Prace 23 młodych artystów tworzących w Atelier KreDKa pod okiem Katarzyny Mijakowskiej można oglądać na wystawie ,,Kobiety”.
 

Wernisaż odbył się 8 marca w Strefie K. Wystawy z okazji Dnia Kobiet, inspirowane kobietami, stały się już tradycją w Konińskim Domu Kultury. Na wystawie znalazło się 40 prac.

- Motyw kobiety w sztuce jest jednym z najpopularniejszych, do którego powracali artyści wszystkich epok. Niezależnie od czasów oraz trendów i kierunków filozoficznych motyw ten był obecny w starożytności, średniowieczu, romantyzmie i tak do czasów współczesnych – mówiła podczas wernisażu Katarzyna Mijakowska, prowadząca młodych artystów w Atelier KreDKa. – Obserwując moich uczniów podczas zajęć, mam nieodparte wrażenie, że doskonale wiedzą, że wszystko co ważne, należy robić do utraty tchu, całym sobą, przesuwając granice, coraz dalej i dalej, podnosząc sobie poprzeczkę. To widać na pracach. Postęp artystyczny jest z roku na roku coraz lepszy, wręcz zaskakujący. Jesteście przykładem, że nic nie przychodzi samo, nad talentem trzeba pracować i konsekwentnie szlifować ten wewnętrzny diament - z pasją i miłością. Pamiętajcie, że rysowanie to tchnienie życia. Zewnętrzne tchnienie artysty i wewnętrzne tchnienie modela-inspiracji. Tworzy nowe, trzecie życie. Te nowe byty możemy dziś podziwiać.

- Jeśli pani Kasia mówi, że ją zachwyca ta wystawa, to mogę tylko powiedzieć, że nas wręcz zatyka – dodał Robert Glapa, zastępca dyrektora KDK. – Czasem nie chce mi się wierzyć, że tak młode osoby, niekiedy dzieci, rysują, malują tak niesamowicie. Patrzę na nich z wielkim podziwem.

Autorami prac prezentowanych na wystawie ,,Kobiety” w KDK są: Natalia Błaszczyk, Anna Głowacka, Aleksandra Głowacka, Olga Matczak, Zuzanna Oborska, Martyna Staszewska, Klaudia Czajka, Michalina Czajka, Dominika Grzeszcz, Matylda Hołowińska, Amelia Janicka, Martyna Waligóra, Gabriela Wałowska, Alicja Jagodzińska, Aleksandra Jagodzińska, Gabriela Gilewska, Kacper Karczewski, Sebastian Kozubek, Danuta Maćkowiak, Damian Nowak, Michalina Pawlak, Karolina Wałęza, Weronika Bilska.

Część prezentowanych prac była pokazana i wyróżniana w grudniu ubiegłego roku w konkursie „O Złotą Sztalugę” organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.  Atelier KreDKa reprezentowało wtedy sześcioro młodych artystów: Kinga Bilska, Gabriela Gilewska, Damian Nowak, Kacper Karczewski, Aleksandra Głowacka, Karolina Wałęza. Wyróżnienia na tym przeglądzie otrzymali: Gabriela Gilewska, Damian Nowak i Karolina Wałęza.

Warto dodać, że autorką rysunku, który pojawił się na plakacie zapowiadającym wystawę ,,Kobiety” jest właśnie Gabriela Gilewska. 

Upominki młodym artystom wręczyli Małgorzata Kazuś, kierownik Działu Artystycznego KDK oraz Robert Glapa, zastępca dyrektora KDK.  

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK