Zespoły CODA i FUKS z Konińskiego Domu Kultury uczestniczyły w 12. Wielkopolskim Festiwalu Tańca ,,Tańczące trzewiczki” w Ślesinie. CODA wytańczyła dwa pierwsze oraz drugie miejsce, a FUKS wyróżnienie.
 

12. Wielkopolski Festiwal Tańca ,,Tańczące trzewiczki” odbył się w Ślesinie w sobotę, 12 czerwca. Wydarzenia zorganizowali: CKiS w Koninie, M-GOK w Ślesinie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie, Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin.

- Zaprezentowało się 39 dziecięcych i młodzieżowych formacji. Pomimo trwających ograniczeń wydarzenie udało się zorganizować i w bezpiecznych warunkach ocenić przygotowane przez uczestników choreografie – poinformowali organizatorzy. 

W Komisji Artystycznej zasiedli: Krystyna Frąckowiak – Poznań, Greta Polańska-Moidini – Łódź, Łukasz Kukulski – Poznań, Krystian Weber (sekretarz) – CKiS Konin.

Bardzo się cieszymy, że możemy się pochwalić ogromnym sukcesem grup CODA Kids, Junior i Mini instruktorki Marty Merdzińskiej.

CODA Kids zdobyła I miejsce w kategorii etiuda taneczna 7-11 lat
CODA Junior zdobyła I miejsce w kategorii etiuda taneczna 12-15 lat
CODA Mini zdobyła II miejsce w kategorii inscenizacja taneczna 7-11 lat


- Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nowe choreografie – mówi instruktorka Marta Merdzińska. - CODA Mini choreografię ,,Na płótnie”, CODA Kids ,,Letni dzień”, a CODA Junior ,,Konstelacje”. Tak wysokie miejsca na festiwalu są dużym sukcesem i wspaniałą nagrodą dla moich tancerek. Kolejny raz nowe choreografie będzie można zobaczyć na naszym koncercie ,,Paleta kolorów” 25 czerwca w KDK.

W Festiwalu ,,Tańczące trzewiczki” wystąpił również zespół FUKS instruktora Jacka Szczepankiewicza.

FUKS 1 zdobył wyróżnienie w kategorii inne formy tańca 16-19 lat.

A swój debiut na festiwalu miały młode tancerki z grupy FUKS 3.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne wspaniałe sukcesy! 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK