Powody do dumy mają tancerki dwóch zespołów z Konińskiego Domu Kultury: CODA Marty Merdzińskiej i FUKS Jacka Szczepankiewicza. Na V Ogólnopolskich Mistrzostwach w tańcu nowoczesnym Mark’n’Move, które odbyły się w Luboniu wytańczyły dobre miejsca!
 

Zespół FUKS pojechał na turniej w mocnym składzie. Tancerki zaprezentowały się rewelacyjnie. Na scenie debiutowała Julia Frątczak w kategorii do 7 lat disco dance i zajęła 1 miejsce! W kategorii solo junior Paulina Ławniczak zajęła 3 miejsce, a Maja Gniewkowska 4 miejsce. W kategorii solo disco powyżej 15 lat Margarita Szczepankiewicz zajęła 2 miejsce. Duety Maja Gniewkowska i Wiktoria Hundert – 4 miejsce, a Paulina Ławniczak i Margarita Szczepankiewicz – 2 miejsce w kategorii duet powyżej 15 lat. W kategorii debiut solo disco dance w kategorii 12-15 lat początkująca Olivia Bartczak zajęła 3 miejsce. W kategorii solo dzieci początkujące do 11 lat Joanna Sobczak wytańczyła 6 miejsce. W kategorii mała grupa disco 12-15 lat FUKS Juniors Team zdobył 3 miejsce, w kategorii 12-15 lat FUKS Juniors Team zajął 4 miejsce, a w kategorii inne formy tańca powyżej 15 lat grupa FUKS Juniors Team – 3 miejsce.

- Jestem bardzo szczęśliwy i niesamowicie dumny z moich wspaniałych tancerek. Znakomicie poradziły sobie na turnieju – podsumował instruktor zespołu FUKS Jacek Szczepankiewicz.

W turnieju wzięły też udział solistki zespołu CODA. W kategorii performing art improvisation 12-15 lat Klaudia Wadelska wytańczyła 3 miejsce rywalizując z ponad 40 innymi tancerkami. W tej samej kategorii Ewelina Pisarska zajęła 5 miejsce, a Gabriela Siuda – 6 miejsce. W turnieju tańczyły też: Laura Radziejewska, Julia Siodła oraz Weronika Brzęcka.

- W tym sezonie artystycznym był to pierwszy turniej, w którym braliśmy udział – mówi instruktorka zespołu CODA Marta Merdzińska - Była to dla nas bardzo dobra rozgrzewka. Przed nami nowy i bardzo intensywny sezon, wiele turniejów i spektakli, do których cały czas się przygotowujemy.

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK