Damian Marzol (Bboy Damiano) z grupy Body and Soul z Konińskiego Domu Kultury i Konińskiego Klubu Sportowego Breaking, otrzymał powołanie do Młodzieżowej Kadry Narodowej B Polskiego Związku Sportu Tanecznego.


25 maja Damian Marzol, który trenuje pod okiem Grzegorza Ambroziaka (Bboy Ryba), brał udział w zgrupowaniu Młodzieżowej Kadry Narodowej w sali Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz 25. Pikniku Olimpijskim w Parku Kępa Potocka.

Zajęcia na zgrupowaniu prowadził trener kadry Adam Stefański (Bboy Hefo). Podczas spotkania gościliśmy przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urszulę Jankowską.

Bboy Damiano miał okazję pokazać swoje umiejętności taneczne na pokazie Kadry Narodowej na scenie 25. Pikniku Olimpijskiego. W strefie Breakingu odbywały się warsztaty tańca Breaking dla najmłodszych oraz była możliwość porozmawiania z reprezentacją seniorską i Prezesem Polskiej Federacji Tańca Ulicznego panem Leszkiem Baranowskim.

W imprezie brało udział ponad 130 medalistów Igrzysk Olimpijskich.

Warto wspomnieć, że 20-23 czerwca odbędzie się ostatnia impreza kwalifikacyjna z cyklu Olimpic Qualifier Series w Budapeszcie. Bgirl Paulina i Bboy Wigor będą walczyć o udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK