- Hip-hop to nie bariera, on nas łączy nie rozdziela – słychać było ze sceny przed Konińskim Domem Kultury. To była trzecia edycja 62510 Hip-Hop Battle Konin 2017.

 
W piątek, 16 czerwca Konin stał się centrum hip-hopowej zajawki. 62510 Hip-Hop Battle to impreza promująca wszystkie elementy hip-hopowej kultury. Były koncerty prawdziwego, dobrego rapu, malowanie graffiti, turniej breakdance i jeżdżenie na dekorolce.
 
Na dużej  scenie przed KDK odbyły się koncerty raperów. Wystąpili: Oparci o prawdę i Michasia, Selekta i Rabel, Zido i Mijala, MSD, a gwiazdą był warszawski raper Hades. Mimo niesprzyjającej pogody udało się też pojeździć na deskorolce, a w tunelu między Konińskim Domem Kultury a halą sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez cały dzień artyści pracowali nad graffiti.
 
Pomiędzy koncertami na scenie odbywały się kolejne rundy turnieju breakdance w kategoriach do 12 lat i powyżej 12 lat. Nad turniejem czuwał bboy Ryba – Grzegorz Ambroziak z Konińskiego Domu Kultury. Wieczorem przyszedł czas na finały i wręczenie nagród najlepszym bboyom. Również sędziowie pokazali na co ich stać. A w turnieju breakdance oceniali: bboy Decó – Dawid Dec, bboy Ryba – Grzegorz Ambroziak, bboy Wiśnia – Sławomir Wiśniewski.
 
W kategorii do 12 lat po emocjonującym finale zwyciężył niespełna 12-letni bboy Stachu ze Szczecina, drugie miejsce zajął 11-letni bboy Robak z Konińskiego Domu Kultury (podopieczny Grzegorza Ambroziaka). Wśród starszych bboyów bitwę wygrał Kostek z Rybnika, drugi był Rafson z Częstochowy. W obu kategoriach wystartowało ponad 60 bboyów z całej Polski, byli też uczestnicy z Portugalii i Rosji. Nagrody powędrowały też do najmłodszych bboyów 6,5-letniego Lemona i 6-letniego Tymona.
 
O dobry muzyczny klimat zadbał Dj Kangur – Damian Sobol. Całość prowadził Dr Hefo – Adam Stefański.

Warto dodać, że trzecia edycja Hip-Hip Battle była dobrą okazją do świętowania 15-lecia grupy Body and Soul Grzegorza ,,Ryby’’ Ambroziaka. Z tej okazji odbyły się warsztaty breakdance oraz spotkania ze starszymi, doświadczonymi tancerzami grupy. 
 
Organizatorami 62510 Hip-Hop Battle byli: Fundacja Street Light, Koniński Dom Kultury i Miasto Konin. 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK