Dla wszystkich pełnych energii 5 i 6-latków mamy wyjątkową propozycję. To nowe zajęcia taneczno-ruchowe prowadzone przez instruktora Grzegorza Ambroziaka. Raz Dwa Trzy, Tańczysz Ty ruszają już we wrześniu.

Grzegorz Ambroziak znany jako bboy Ryba, animator zespołu Body and Soul w KDK, uczestnik Mistrzostw Świata break dance, organizator wielu imprez i sędzia na turniejach, proponuje od września zajęcia dla najmłodszych mieszkańców Konina i okolic, którzy chcą rozwijać się ruchowo i tanecznie. Podczas zajęć będą mogli wykorzystać ogromne pokłady swojej dziecięcej energii, rozwijać wyobraźnię i wiele się nauczyć.

To zupełnie nowa propozycja w KDK. Głównym celem jest utanecznienie dzieci poprzez różnorodne tańce nowoczesne.

- Rozwój taneczno – ruchowy dla dzieci to nauka tańca, która polega na zaprzyjaźnieniu się dziecka z muzyką i ruchem. Przy muzyce w formie zabawy, dzieci poznają podstawowe elementy różnych technik tanecznych, co ma na celu przygotowanie najmłodszych tancerzy fizycznie i psychicznie na rozpoczęcie przygody z bardziej zaawansowanymi krokami  i figurami. Rozwój taneczno – ruchowy to zajęcia , które wyrabiają wrażliwość na muzykę, poprawiają koordynację wzrokowo – ruchową, uczą rozpoznawać melodię i rytm, kreują i wzmacniają mięśnie i rozwój psychofizyczny.  Zajęcia taneczne kształtują poczucie rytmu, słuch muzyczny, rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Program prowadzony będzie metodą zabawową i odtwórczo – naśladowczą wplatając elementy improwizacji ruchowej oraz zadania rozwijające wyobraźnię dziecka – mówi Grzegorz Ambroziak. – Po takim przygotowaniu być może mali tancerze zechcą dołączyć do stałych grup prowadzonych w KDK.

W programie nowych zajęć dla 5, 6-latków:
- ćwiczenia ogólnorozwojowe,
- ćwiczenia rozciągające,
- zabawy z muzyką,
- rytmika,
-zabawa w teatr,
- nauka podstawowych kroków tańca współczesnego,
- nauka podstawowych kroków tańców narodowych,
- nauka podstawowych kroków tańca klasycznego,
- nauka podstawowych kroków tańca towarzyskiego,
- nauka podstawowych kroków tańca jazzowego,
- nauka podstawowych kroków tańca hip-hop,
- nauka podstawowych kroków tańca locking,
- nauka podstawowych kroków tańca popping,
- nauka podstawowych kroków tańca breakdance,
- elementy akrobatyki,
-tworzenie krótkich układów tanecznych,
-przygotowanie grupy do pokazów tanecznych.

Planujemy utworzyć dwie grupy wiekowe. Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu: w poniedziałki dla 5-latków, w środy dla 6-latków w godz. 16.00 – 16.45 w maksymalnie 15-osobowej grupie.  Rodzice w sposób czynny, do momentu  zaadoptowania się dzieci w nowej grupie, mogą uczestniczyć  w zajęciach. Zapisy na zajęcia ruchowe dla 5, 6-latków odbędą się 29 i 30 sierpnia w holu KDK od 13.00 do 15.00.


 

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK