Trener BAS Family, Grzegorz Ambroziak, lepiej znany jako „Ryba” zatańczył na prestiżowych zawodach  breakdance’owych w Łodzi. Międzynarodowe spotkanie zatytułowane Art of Breaking odbywało się w Łodzi oe 25-27 kwietnia br. Wzięli w nim udział czołowi tancerze z Europy, których oceniało zagraniczne jury.

Grzegorz Ambroziak znalazł się w najlepszej ósemce. – Wystartowałem w polskich eliminacjach DIRTY 30’s Poland. Wygrałem pierwszą bitwę z bb’oyem  Domelem ze Stylowej Spółki Społem. W drugiej bitwie przegrałem z bboyem Titos z Skill Dealers Crew który na codzień trenuje w Holandii.Była to już 1/8 finału (najlepsza 8 – przyp. red.). W drugim dniu okazało się że właśnie on wygrał bilet do światowych Finałów Dirty 30’s, które odbędą się w październiku w Anglii. Nie składam broni, ponieważ mogę wystartować jeszcze w finałach i zaprezentować swój styl na tak prestiżowej imprezie. Czeka mnie ciężka – tłumaczył Grzegorz Ambroziak
 
W łódzkich zawodach, które rozgrywane były w trzech różnych punktach miasta – w AOIA, w starej hali przy Piotrkowskiej i Studio Tańca LILIA HOUSE – zaprezentowało się wielu znakomitych tancerzy. W turnieju głównym 4 vs 4 przed jury prezentowali się tancerze z Maroka, Rosji, Czech, Ukrainy, Holandii i oczywiście z Polski. W składzie sędziowskim znalazły się legendy stylu break dance: Poe One z USA, Menno z Holandii, Intact z Ukrainy. Zawody obejmowały kategorie: 4 vs 4, 1 vs 1, 1 vs 1 B’girls, Dirty 30’s i 7 to Drunk Contest.

Ostatniego dnia uczestniczyłem w warsztatach, które prowadził jeden z jurorów Poe One. Kierunkował nas na poszukiwaniu własnego stylu, trenowaliśmy elementy kondycyjne i zwracaliśmy uwagę, ile można wynieść z tańczącego koła. Poznaliśmy też elementy figury Toprock i pracowaliśmy nad ich charakterem. Była to niezwykła lekcja i dawka wiedzy, umiejętności – mówił Ryba.

Już 25 maja br. tancerze z BAS Family wyjeżdżają na kolejny turniej. Tym razem będzie to Kids Battle w Bydgoszczy.
 

 
REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK