Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik, kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie oraz były pułkownik SB. Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują.

Reżyseria: Patryk Vega. Scenariusz: Patryk Vega. Zdjęcia: Mirosław Brożek. Scenografia: Dorota Sławecka. Rekwizyty: Waldemar Kańczuga, Dariusz Sierocki. Kostiumy: Weronika Orlińska. Muzyka: Łukasz Targosz. Dźwięk: Tomasz Dukszta, Maciej Pawłowski. Montaż: Tomasz Ostrowski. Charakteryzacja: Ewa Jarosz. Kierownictwo produkcji: Marcin Kaniewski. Producent: Emil Stępień: Patryk Vega. Produkcja: Ent One. Obsada aktorska: Olga Bołądź, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński, Kamilla Baar, Ewa Bardadin, Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Krzysztof Horbacz, Aldona Jankowska, Joanna Jeżewska, Jan Jurewicz, Beata Kawka, Agata Kulesza, Eryk Lubos, Wojciech Machnicki i inni.

Tydzień Filmu Polskiego w Kinie Centrum 2-3 grudnia 2014, 18.00; 4 grudnia 2014 20.30

W Kinie Studyjnym Centrum 5 grudnia 2014, 16.00; 7 grudnia 2014, 16.00

Patryk Vega, ur. 2 stycznia 1977 w Warszawie. Reżyser i scenarzysta filmów fabularnych i seriali. Absolwent socjologii w Collegium Civitas w Warszawie. Obronił pracę magisterską na kanwie serialu dokumentalnego „Prawdziwe psy”, którego był współscenarzystą i reżyserem. Serial opowiadał o pracy warszawskiej policji. Jest autorem scenariusza i reżyserem seriali:  „Pierwszy milion” (scenariusz, 1999), „Kryminalni”, „PittBull” (2005), „Twarzą w twarz” (2007), „Instynkt” (2011) oraz filmów pełnometrażowych: „Ciacho” (2010), „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” (2012), „Last Minute” (2013), „Służby specjalne” (2014). Za „Pitbulla” otrzymał nagrodę na festiwalach w Koszalinie (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, nagroda za reżyserię, 2005) i Cieszynie (Festiwal Filmowy „Wakacyjne kadry”, „Złota Podkowa" za najlepszy serial sensacyjny, 2007) oraz nagrodę specjalną na XV Courmayeur Noir in Festival we Włoszech. Jury FPFF w Gdyni uhonorowało jego fabułę „Ciacho” Bursztynowymi Lwami (2010). Patryk Vega jest też zdobywcą Złotego Hugo w kategorii daytime drama series w konkursie Hugo Television Awards for the Best Dramatic Presentation, nagrody przyznawanej przez World Science Fiction Society od 1958 roku.
 

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK