f Andrzej Seweryn i Katarzyna Kubacka-Seweryn w Konińskim Domu Kultury - Koniński Dom Kultury

Wybitny aktor Andrzej Seweryn spotka się z widzami Kina Centrum w Konińskim Domu Kultury 11 czerwca (wtorek) o godz. 18.00. Będzie mu towarzyszyła producentka filmu dokumentalnego ,,Jestem postacią fikcyjną” – Katarzyna Kubacka-Seweryn – żona aktora, związana z Koninem i Konińskim Domem Kultury.


Film dokumentalny o Andrzeju Sewerynie ,,Jestem postacią fikcyjną” właśnie wszedł na ekrany kin. To portret artysty w nieustannym twórczym biegu. Od ponad 50 lat ten wybitny aktor wciąż pracuje na najwyższych obrotach. Gra, reżyseruje, jest dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie.


Film ,,Jestem postacią fikcyjną” wyreżyserował Arkadiusz Bartosiak, a wyprodukowała Katarzyna Kubacka-Seweryn, menedżerka kultury, producentka, filmoznawczyni, edukatorka. Zapoczątkowała Salony Poezji i Literatury Anny Dymnej w Konińskim Domu Kultury, stworzyła projekt edukacyjny Akademia Filmowa Otwórz oczy! w Kinie Centrum, jest pomysłodawczynią i producentką Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych w Sandomierzu.


W filmie ,,Jestem postacią fikcyjną” Andrzej Seweryn mówi: ,,Osiągnąłem w życiu wszystko, co chciałem", a potem porywa nas w dynamiczną podróż po kolejnych wyzwaniach zawodowych, jakie podejmuje wciąż z młodzieńczą werwą. To nie jest biografia podsumowująca jego życiowy dorobek artystyczny - setki wybitnych ról filmowych i teatralnych, działalność polityczną czy wieloletnią rolę dyrektora Teatru Polskiego. Aktor pozostaje u szczytu kariery i ani na chwilę nie zwalnia. Kamera staje się towarzyszem jego codziennych zajęć, dzięki czemu z bliska widzimy rodzące się na gorąco emocje i pasję do pracy.


Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu ,,Jestem postacią fikcyjną” i spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Katarzyną Kubacką-Seweryn 11 czerwca o godz. 18.00 do Kina Centrum. Wspólne obejrzenie filmu i możliwość rozmowy będą z pewnością wyjątkowym wydarzeniem dla miłośników kina z Konina i okolic.

 

 

  • Jestem postacią fikcyjną - pokaz filmu 
  • i spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Katarzyną Kubacką-Seweryn
  • 11 czerwca (wtorek), godz. 18.00
  • Kino Centrum
  • Bilety: 22 zł normalny, 20 zł ulgowy.

 Zwiastun Jestem postacią fikcyjną

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK