f Akademia Filmowa KinoSzkoła w Kinie Centrum - Koniński Dom Kultury

Akademia Filmowa w Kinie Centrum w Konińskim Domu Kultury rozpoczęła kolejny rok działalności edukacyjnej! A tradycja ta jest ponad 20-letnia.

 

Serdecznie zapraszamy szkoły i przedszkola do współpracy przy tym wyjątkowym projekcie, w którym zarażamy dzieci i młodzież miłością do kina, prezentując wartościowe filmy i rozmawiając o ważnych dla nich tematach. 

Koniński Dom Kultury i Kino Centrum kolejny rok współpracują z Fundacją Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych ,,KinoSzkoła”.

- Prowadząc zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi rozbudzamy w nich nie tylko pasję do kina, ale przede wszystkim uświadamiamy im, jakie wartości są w życiu najważniejsze. Empatia, przyjaźń, harmonia, kontakt z naturą, szacunek dla drugiego człowieka oraz umiejętność radzenia sobie z różnymi emocjami, tworzą jakość naszego życia, naszej pracy. I tym chcemy dzielić się z innymi ludźmi – mówią twórcy programu KinoSzkoła: filmoznawcy, pedagodzy, edukatorzy medialni, animatorzy kultury. 

W gościnne progi Kina Centrum zapraszamy uczniów klas 1-3, 4-6 oraz 7-8 szkół podstawowych, a także szkoły ponadpodstawowe. Organizujemy również spotkania dla najmłodszych widzów – KinoPrzedszkole, które w ubiegłym roku szkolnym cieszyły się dużą sympatią przedszkolaków z Konina.

Warto dodać, że udział w projekcie to również wiele plusów dla nauczycieli. Mają oni możliwość realizowania podstawy programowej w atrakcyjnej formie i otrzymają narzędzia do ciekawych dyskusji prowadzonych z uczniami. 

Zachęcamy do kontaktu z koordynatorem projektu. Wystarczy wypełnić i przekazać nam kartę zgłoszenia, by stać się częścią jedynego w swoim rodzaju projektu edukacyjnego.

Wszelkie informacje, nowy katalog, karta zgłoszenia, a także relacje ze spotkań w Akademii Filmowej, można znaleźć na stronie internetowej kdk.konin.pl w zakładce KinoSzkoła.

Do zobaczenia w Kinie Centrum!

 

Karta zgłoszenia i katalog na nowy sezon 2023/2024

koordynator Akademii Filmowej

w Kinie Centrum w KDK

Joanna Sypniewska,

tel. 509698116, 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK