Pokazy specjalne w tym filmów europejskich, spotkania z twórcami i aktorami, muzyka filmowa oraz konkurs publiczności na najlepszy debiut reżyserski, towarzyszyć będą 30. Przeglądowi Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie. Na Przegląd zapraszamy do Kina Centrum i Konińskiego Domu Kultury od 17 do 21 listopada. Nowością jubileuszowej edycji DEBIUTów będzie niedzielny pokaz filmów europejskich, który organizujemy przy współpracy z siecią kin Europa Cinemas.
 
30. PPFF DEBIUTY zapowiada się w tym roku imponująco.
Z widzami spotkają się reżyserzy: Iwona Siekierzyńska (Amatorzy), Cyprian Olencki (Furioza), Tomasz Jurkiewicz (Każdy ma swoje lato), Maciej Barczewski (Mistrz). O pracy scenarzysty opowie Łukasz M. Maciejewski (Najmro. Kocha, kradnie, szanuje. Czerwony pająk, Król, Rodzina zastępcza plus). DEBIUTY będą także okazją do rozmów z aktorami. Konin odwiedzą: Mateusz Banasiuk i Szymon Bobrowski (Furioza).

Na ekranie Kina Centrum obejrzymy debiuty reżyserskie:
Amatorzy; Wieleżyński. Alchemik ze Lwowa; Teściowie; Zabij to i wyjedź z tego miasta; Każdy ma swoje lato; Druga połowa; Najmro. Kocha, kradnie, szanuje; Wyszyński - zemsta czy przebaczenie; Mistrz.
Każdy dzień DEBIUTÓW zakończy pokaz specjalny. W tym roku widzowie zobaczą: Furiozę w reż. Cypriana Olenckiego; Żeby nie było śladów w reż. Jana P. Matuszyńskiego; Supernovą w reż. Harry Macqueen oraz Wolkę. Pokaz tego ostatniego filmu będzie hołdem dla zmarłego w tym roku islandzkiego filmowca Árni Ólafur Ásgeirssona. Reżyser niestety nie doczekał premiery swojego najnowszego filmu ,,Wolka”.

Po raz pierwszy w historii PPFF DEBIUTY odbędzie się pokaz filmów europejskich. Ten organizujemy wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. W niedzielę 21 listopada zapraszamy na seanse filmów: Lekki jak piórko (Holandia, reż. Rosanne Pel), Alternatywa bez adresu (Polska, reż. Zdzisław Siwik), Początek (Gruzja, reż. Dea Kulumbegashvili) oraz wspomnianej już Wolki (Islandia, reż. Árni Ólafur Ásgeirsson).
 
30. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY otworzy w środę, 17 listopada, koncert Grzegorz Ziółek Kwartet.
Zespół powstał z inicjatywy pianisty i kompozytora Grzegorza Ziółka. Zaprosił on do współpracy przedstawicieli młodego pokolenia muzyków z różnych regionów Polski: grającego na trąbce Marcina Elszkowskiego, kontrabasistę Piotra Narajowskiego oraz perkusistę Miłosza Berdzika. W 2020 roku zespół zdobył Grand Prix Jazz Juniors, a także I miejsce na Blue Note Poznań Competition. Rok później muzycy ponownie sięgnęli po Grand Prix na Indywidualność Jazzową w ramach 57. Jazzu nad Odrą.
 
Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy naszym partnerom. Europa Cinemas i firmie Jupro Taim Electric Sp. z o.o.

 
Bilety:
Młodzieżowe– wstęp na każdy film w ramach Przeglądu – 16 zł
Bilet ulgowy– 16 zł (seniorzy, studenci, uczniowie)
Bilet normalny– 18 zł
Przy zakupie biletów na trzy filmy i więcej– każdy bilet po 10 zł

OPISY FILMÓW https://bit.ly/3Ed7Wpb
SZCZEGÓŁY PROJEKCJI https://bit.ly/3C5dzVO


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK