W związku z zawieszeniem działalności kin (7-29 listopada), zmuszeni jesteśmy przenieść jubileuszowy 30. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY na inny termin. Nową datę projekcji filmów w ramach wydarzenia podamy wkrótce.

Przypomnijmy, że w ramach tegorocznych DEBIUTÓW zobaczymy sześć debiutanckich filmów oraz jeden w ramach pokazu specjalnego.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, reżyseria Jana Holoubka (dystrybucja Kino Świat)
Jestem REN, reżyseria Piotr Ryczko (dystrybucja Holly Pictures)
Żelazny most, reżyseria Monika Jordan-Młodzianowska (dystrybucja TVP)
Polot, reżyseria Michał Wnuk (dystrybucja Next Film)
Futro z Misia, reżyseria Michał Milowicz i Kacper Anuszewski (dystrybucja Monolith Films)
Fisheye, reżyseria Michał Szcześniak (dystrybucja Forum Film Poland)

Pokaz specjalny filmu,,Zieja" filmu Roberta Glińskiego ,,Zieja” (dystrybucja TVP).

- Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY obchodzi jubileusz 30-lecia. Jubileusz przypadł w trudnych czasach, dlatego przegląd odbędzie się w nieco skromniejszej formule i niestety w nowym terminie, który podamy wkrótce. W tym roku pokażemy sześć debiutanckich filmów. W programie znajdzie się kino gatunkowe, dramat społeczny jak i komedie. Będzie także coś dla miłośników science fiction  – mówi Andrzej Moś, koordynator przeglądu.
 


 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK