Galeria prac prosto z dziecięcej wyobraźni, zabawy ruchowe i tańce hulańce oraz dobre filmy – tak było w Konińskim Domu Kultury podczas kolejnej odsłony projektu ,,Dzieciaki w Centrum” 25 października.
 

,,Dzieciaki w Centrum” to projekt, który Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat. Spotykamy się w Kinie Centrum raz w miesiącu, by oglądać filmy, a potem rozmawiać o nich oraz dobrze się bawić podczas artystycznych warsztatów.

25 października dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały film ,,Magiczne muzeum”. Następnie dzieci wybrały się na warsztaty prowadzone przez instruktorów z KDK, a rodzice wrócili do kina, by obejrzeć włoską komedię ,,Sami bez mamy”.

Warsztaty rozpoczęliśmy od wizyty na wystawie. W Strefie K dzieci obejrzały obrazy młodych artystów z Atelier KreDKa oraz rzeźby instruktorki plastyki Katarzyny Mijakowskiej. Wśród obrazów i rzeźb skryły się dziwne postaci… Ubrane w peleryny i kaptury i zupełnie nieruchome! Dzieci musiały ułożyć hasło z rozsypanki, a następnie wspólnie głośno je wypowiedzieć, tak, by obudzić instruktorów, którzy skryli się pod przebraniami. Marta Merdzińska, Ania Cherniei i Grzegorz Ambroziak rozmawiali z dziećmi o tym czym jest muzeum i wystawa oraz jak powinniśmy się zachowywać w takich miejscach. Okazało się, że najmłodsi kulturalne zachowanie mają we krwi, co bardzo cieszy!

Następnie uczestnicy warsztatów wybrali się na zajęcia artystyczne, podczas których sami tworzyli swoją galerię prac. Dzieci miały do dyspozycji specjalne ramki, które również mogły ozdobić. Nie zabrakło też tańca i zabaw ruchowych oraz rozmów o znaczeniu filmów w naszym życiu.

Kolejne spotkanie ,,Dzieciaków w Centrum” zaplanowaliśmy na 29 listopada.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK