Młodzi plastycy z Atelier KreDKa z Konińskiego Domu Kultury, podsumowali rok artystyczny. We czwartek, 20 czerwca, odbył się wernisaż ,,Nasi Twórcy” oraz pokaz prac młodych artystów na dużym ekranie Kina Centrum. Twórcy z KreDKi otrzymali także pamiątkowe dyplomy.


Jak informuje Katarzyna Mijakowska, instruktorka Atelier, w kończącym się roku kulturalnym, w zajęciach plastycznych, w 6 grupach KreDKi, uczestniczyło 68 młodych artystów w wieku 9-18 lat.
- Od września do maja, w pracowni powstała niezliczona liczba fantastycznych prac malarskich, rysunkowych, graficznych i rzeźbiarskich. Doskonaliliśmy talenty i szlifowaliśmy warsztat w wielu technikach plastycznych. Zorganizowaliśmy kilka wernisaży tematycznych, które były wielkimi wydarzeniami dla naszych młodych twórców oraz spotkały się z wspaniałym odzewem w naszym mieście. Prace dzieciaków i młodzieży można było oglądać w CH Ferio Konin i Strefie K. Kilka wielkoformatowych obrazów podarowaliśmy także instancjom miejskim: Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu, Hospicjum im. św. Jana Pawła II oraz Domowi Pomocy Społecznej w Koninie – mówiła Katarzyna Mijakowska.
Pasja jest naszą siłą. Dziękuję Wam za wspólnie spędzony czas – dodała Instruktor Mijakowska.


Prace prezentowane na wystawach, o których wspomina Katarzyna Mijakowska, można było obejrzeć na dużym ekranie. To nowy sposób prezentacji twórczości młodych artystów z KreDKi, który spotkał się z ogromnym uznaniem.


Jak podkreślał, na podsumowaniu rocznej pracy Atelier, Robert Glapa – dyrektor Konińskiego Domu Kultury, to był bardzo owocny czas dla twórców KreDKi.
- Dziękuję Wam i Waszym rodzicom za to, że wybraliście zajęcia organizowane w KDK. Jestem pod wrażeniem waszych prac. Jesteście wyjątkowi! – podkreślał dyrektor Glapa.


Udanych wakacji i do zobaczenia w KDK we wrześniu.

 

foto: Marcin Oliński

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK