Wiersze nie tylko dla Mamy przeczytał w Salonie Poezji i Literatury Anny Dymnej w Konińskim Domu Kultury aktor i podróżnik Łukasz Nowicki. Ze sceny, w poniedziałek 27 maja, wybrzmiały wiersze między innymi: Zbigniewa Herberta, Władysława Broniewskiego, Siergieja Jesienina czy Juliana Tuwima.

Jak podkreślał aktor wiersze, który wybrzmiały są dla niego bardzo ważne. Recytował je między innymi podczas egzaminu do szkoły teatralnej. Wiele z nich towarzyszyło mu w ważnych dla niego chwilach.

Widzów Salonu powitał Robert Glapa, dyrektor Konińskiego Domu Kultury, który przedstawił gościa majowego spotkania z poezją i literaturą, wprowadził w tematykę wieczoru oraz złożył życzenia wszystkim mamom.

Salon Poezji i Literatury ,,Dla Mamy i nie tylko …”, Łukasz Nowicki rozpoczął od wiersza ,,List do matki” Siergieja Jesienina. To jeden z wielu utworów dedykowanych mamie, które aktor przeczytał w Koninie. Obok pięknych słów napisanych przez wspominanych już poetów, a także Tadeusza Różewicza, Jana Brzechwę, Marię Konopnicką, Edwarda Stachurę czy Matkę Teresę z Kalkuty, wybrzmiały wspomnienia aktora dotyczące jego rodziców, rodziny, pracy czy pasji do podróży.

Usłyszeliśmy także wiersz Małgorzaty Pietrzak, laureatki konińskiego Konkursu Poetyckiego Milowy Słup ,,Kobieta Polska” oraz wiersze dla dzieci.

Muzycznymi Aniołami byli Magdalena Antczak i Michał Jankowski. W ich wykonaniu usłyszeliśmy między innymi piosenkę ,,Nie ma jak u mamy” czy ,,Polska Madonna”.

Bogaty program, pełen artystycznych doznań i wzruszeń, przyciągnął wielu miłośników poezji.

Organizatorzy już zapowiedzieli kolejne spotkanie w ramach Salonu Poezji i Literatury Anny Dymnej w KDK. W październiku gościem salonu będzie Mieczysław Hryniewicz.

 

foto: Zdzisław Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK