W Kinie Centrum trwają mikołajkowe Akademie Filmowe KinoSzkoła. Spotykamy się w świątecznej atmosferze, by rozmawiać na ważne tematy i oglądać wartościowe filmy.

 

Dziś gościły w Kinie Centrum dwie grupy: uczniowie klas 1-3 oraz 7-8 szkół podstawowych. Lekcje w kinie prowadziła edukatorka Iwona Cichocka.

Z uczniami klas 1-3 rozmawiała o magii dobroci, czyli jak tworzą się świąteczne cuda. Dzieci przypomniały sobie historię Świętego Mikołaja, rozmawiały o dobrych uczynkach i o tym, że każdy z nich ma moc, by czynić dobro, a nawet małe gesty mogą wiele zmienić. Po lekcji w kinie młodzi widzowie obejrzeli niezwykły, pełen magii i ważnych treści film ,,Świąteczna niespodzianka”.

Z uczniami klas 7-8 edukatorka rozmawiała na temat: ,,Chcieć to móc! Jak uwierzyć we własne możliwości”. Dla nastolatków to była ważna rozmowa, podczas której znaleźli również propozycje rozwiązania różnych problematycznych sytuacji. Młodzież obejrzała również film ,,Pełna miłości”. Opowieść o siostrze Marinie – niekonwencjonalnej zakonnicy, która zostaje zatrudniona na wakacje jako nauczycielka w szkole z internatem dla chłopców. Marina, w obliczu ogromnego wyzwania, wpada na pomysł, by założyć drużynę piłkarską i wziąć udział w zawodach.

Z okazji Mikołajek młodzi uczestnicy Akademii Filmowej KinoSzkoła otrzymali też paczuszki ze słodkimi mikołajkami! Smacznego!

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK