O depresji, hajcie, uzależnianiach i wykluczeniach społecznych rozmawiał z uczniami konińskich szkół Andrzej Piasecki, terapeuta i psycholog. Okazją do spotkania był Rock z Mikołajem. Wydarzenie od 26 lat odbywa się w Konińskim Domu Kultury. Jego twórcą jest Robert Glapa.

 
Jak na Rocka z Mikołajem przystało, Piasecki z zespołem też zaczął rockowo, śpiewając ,,Wolność kocham i rozumiem”. Później, o tym czym dla nich jest wolność w kontekście uzależnień rozmawiał z młodzieżą.
- Każdy z Was ma w sobie siłę, by pokonać strach. Nie tylko ten w walce ze swoimi słabościami, ale także ten, który blokuje Was przed kontaktem z innymi, blokuje by pomóc słabszym, wyciągnąć do nich rękę – mówił Andrzej Piasecki.

Zajęciach z zakresu zapobiegania uzależnieniom i wkluczeniom oraz rozmowy o tym co nas denerwuje ale i cieszy, połączone zostały z koncertem rockowym.
Terapeucie i muzykowi towarzyszyli na scenie Łukasz Sikora – perkusja i Artur Olkowicz – bas. Pomocą w realizacji technicznej wydarzenie służyły Grażyna Graszek i Katarzyna Lubiszewska.
Celem warsztatów było zwrócenie uwagi na to, by młody człowiek całkowicie sam, poprzez edukacyjną zabawę doświadczył jak niebezpieczne i niepotrzebne nikomu są zachowania ryzykowne. Prowadzący warsztaty obalili także mit, że mała ilość alkoholu ,,nie szkodzi”.

Andrzej Piasecki zwrócił się także z apelem do wychowawców i nauczycieli, by wspierali swoich podopiecznych, zwracali uwagę na ich zachowania i dużo z nimi rozmawiali.
- Młodzież jest mądra i ambitna. Nie ważne jest czasami, że przychodzą do szkoły nieprzygotowani, ważne że ogóle przychodzą – mówił Andrzej Piasecki.

Na zakończenia spotkania z uczniami szkół podstawowych, młodzi ludzie zaśpiewali wspólnie z muzykami ,, Last Christmas” i co ważne w aranżacji, którą sami opracowali.

Dziękujemy młodzieży i wychowawcom za udział w warsztatach Rock z Mikołajem.
 
Foto: Marcin Oliński

 

 
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK