Powrót do dzieciństwa, młodości, dawnych przyjaźni, leków, obaw i radości – to krótkie podsumowanie spektaklu ,,Zapach czasu” Teatru KTO z Krakowa, wystawionego w plenerze, w sobotę 16 lipca w Koninie (parking przed Amfiteatrem). Spektakl pokazano w ramach Festiwalu Teatrów ,,Otwórz okno na kulturę”, który po raz drugi odbywa się w naszym mieście.

,,Zapach czasu” to jedna z najbardziej spektakularnych plenerowych inscenizacji Jerzego Zonia, z muzyką Czajkowskiego, przywołująca zaczarowany, wypełniony nadziejami i lękami świat dzieciństwa, inspirowana biografią reżysera oraz twórczością Gabriela Garcii Márqueza, Hugo Clausa i Emila Zegadłowicza.

- „Zapach czasu” zawiera szczątki moich wspomnień. Każdy z nas ma je z dzieciństwa: swoje tęsknoty i tragedie. Spektakl pozwala spojrzeć na nie z dystansem – mówi Jerzy Zoń.
W spektaklu, bogatym w scenografię oraz efekty świetlne, obok krakowskich aktorów wystąpili także uczniowie II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w Koninie.

Warto zaznaczyć, że spektakl prezentowany był na ponad 60 festiwalach w 15 krajach m. in. w Brazylii, Meksyku, Korei Południowej, Iranie, Austrii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Francji, Rumunii, we Włoszech i na Litwie.
 
Spotkanie z teatrami w przestrzeni miasta zakończy w niedzielę, 17 lipca, spektakl dla najmłodszych widzów ,,Cmok. Smok”. Na spotkanie z aktorami Sceny 96 z Warszawy zapraszamy do Parku im. F. Chopina o godz. 16.00. foto: Z. Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK