Rok 2021, mimo licznych obostrzeń, limitów widzów w kinie, na koncertach i spektaklach, mimo wielu zmian terminów wydarzeń kulturalnych, a nawet kilkumiesięcznego zamknięcia, oceniamy pozytywnie.
W Konińskim Domu Kultury, przez te mijające 12 miesięcy, udało się zrealizować ciekawe spotkania, wiele koncertów i całe mrowie małych, ale jakże ważnych, amatorskich wydarzeń.


W statystykach wygląda to tak: 14 koncertów, 6 spektakli teatralnych i kabaretowych, 8 projektów kinowych, 2 Salony Poezji. Wyświetliliśmy 97 tytułów filmowych, zagraliśmy 432 seanse, które obejrzało ponad 6 tysięcy widzów. Zrealizowaliśmy 3 projekty dla seniorów. Współorganizowaliśmy 6 projektów zewnętrznych. Wsparliśmy organizacyjnie 120 wydarzeń zewnętrznych organizowanych na terenie miasta.
Pozyskaliśmy fundusze zewnętrzne na działalność kulturalną ze Stowarzyszenia Kin Europejskich ,,Europa Cinemas’’ oraz  na zakup nowego projektora kinowego z Polskiego Instytutu Sztuki  Filmowej. Dodatkowo przy realizacji nowego projektu ,,Tu płynie jazz’’ finansowo wsparł nas ZAiKS.
 
To co zaplanowaliśmy, z jednym wyjątkiem, zrealizowaliśmy. Było to możliwe dzięki pomocy partnerów, samorządu miasta, ale przede wszystkim dzięki widzom Kina Centrum, słuchaczom i odbiorcom tychże wydarzeń.
Pandemia COVID-19 nie pozwoliła nam na organizację Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Limity miejsc w hotelach, restauracjach oraz zakaz organizacji imprez masowych, sprawiły, że logistycznie nie byliśmy w stanie przeprowadzić tak ogromnego przedsięwzięcia jakim jest Festiwal. Mamy nadzieję, że w roku 2022 Festiwal ponownie zagości w Koninie. 

W 2021 roku gościliśmy wielu wspaniałych artystów, w tym Stanisławę Celińską, Korteza, Krzysztofa Zalewskiego, Nocnego Kochanka, Andrzeja Piasecznego czy Artura Rojka. Były także spotkania z kabaretami. Nie zabrakło spektakli teatralnych i koncertów muzyki klasycznej. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek podczas Świątecznego Salonu Poezji z udziałem Piotra Polka, przejdzie do historii, jako wydarzenie integrujące pokolenia. Jubileuszowy 30. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY, dzięki wsparciu wydarzenia przez Europa Cinemas, otworzył nowy ,,wymiar” imprezy.
W Konińskim Domu Kultury odbyło się także wiele wydarzeń organizowanych przez amatorski ruch artystyczny. W tym wystawy prac młodych plastyków z Atelier KreDKa, pokazy młodych tancerzy oraz koncerty seniorów.

W mijającym roku Koniński Domu Kultury zaprosił na nowy projekt ,,Tu płynie Jazz”. Na scenie gościliśmy znakomitych muzyków w tym Wojciecha Myrczka i Mikę Urbaniak z Robertem Davisem. Projekt ten znajdzie się także w przyszłorocznym kalendarzu imprez. Zdradzimy Wam odrobinę tajemnicy i powiemy, że jednym z artystów który wystąpi podczas dwudniowego spotkania z jazzem w KDK będzie Włodek Pawlik. 
W 2022 roku planujemy także zorganizować dwa kolejne nowe projekty: Przegląd Teatrów Lalek, Przegląd Twórczości Ludowej ,,Pyry z gzikiem”.

W Kinie Centrum nie zabraknie premier filmowych, spotkań z aktorami i twórcami. Będą również pokazy kina plenerowego. Na te zaprosimy podczas wakacji. Wakacje będą także okazją do spotkań z instruktorami. Podczas letnich warsztatów tanecznych i plastycznych będzie okazja by zapisać dzieci i młodzież do działających w KDK grup i zespołów artystycznych. 

Dziękujemy, że w tym trudnym czasie Byliście Państwo z nami!

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK