Konińscy bboye gościli w Gdańsku na najbardziej prestiżowych zawodach w świecie breakingu 1vs1 Red Bull Bc One World Final.

W gronie najlepszych bboyów z całego świata nie zabrakło tancerzy z grupy Body and Soul z Konińskiego Domu Kultury. Zawody odbywały się  od 4 do 6 listopada.
Jak podkreśla Grzegorz Ambroziak, instruktor tańca z KDK, opiekun B&S, dni spędzone w Gdańsku to czas pełen wrażeń, emocji, spotkań po latach, rozmów i oczywiście tańca.

- W Teatrze Szekspirowski mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach: Xisco, Bumblebee & Nord Diamond, Intact, Kid David, Kostek. W godzinach popołudniowych odbywały się liczne bitwy taneczne: Breakdown the House, Seven to Smoke, Continental Battle, Over the Top Tribute, Bonnie & Clyde 2vs2, Hip-Hop & Popping 2vs2. Trzeci dzień to prawdziwe święto Hip -Hopu czyli główny finał w ergo arenie. To wydarzenie nie da się opisać, trzeba to zobaczyć – podkreśla Grzegorz Ambroziak.

Warto przypomnieć i podkreślić, że najbardziej prestiżowe zawody w świecie breakingu w systemie jeden na jeden po raz pierwszy odbyły się w Polsce! W wielkim finale Red Bull BC One w Gdańsku triumfowali B-Girl Logistx z USA i B-Boy Amir z Kazachstanu.

Relacja z wydarzenia: https://www.redbull.com/pl-pl/events/red-bull-bc-one-world-final-gdansk

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK