Historie osób, które spotkała na swojej drodze, opowieści słuchaczy o życiu, miłości, psie, smutkach i radościach, wyśpiewała podczas koncertu ,,Jesienna…” Stanisława Celińska.  Słowa otulił w nuty kompozytor, aranżer i producent Maciej Muraszko.

Ten cudowny duet, w towarzystwie znakomitych muzyków, wystąpił 10 września w Konińskim Domu Kultury.
,,Jesienna…” od strony muzycznej to najbardziej różnorodny projekt artystki. Wiele tu ciepłych brzmień, które nasycają kolory tych utworów. Tworząc aranż do piosenek, Maciej Muraszko sięgnął po instrumenty, które potrafią zawładnąć wyobraźnią słuchacza m.in. skrzypce, flet, akordeon czy mandolinę.

- Piosenki do ,,Jesiennej…”, w tym ta wprowadzająca ,,Czas” powstawały w trudnym dla wszystkich okresie. Pandemia spowolniła czas, wielu zabrała czas, wielu dała do myślenia. Dlatego cieszmy się każdą chwilą – mówiła Stanisława Celińska.

Nie można nie polubić piosenek Stanisławy Celińskiej, zarówno tych z najnowszej płyty, jak i tych już znanych. Trudno nie ulec ich urokowi, nawet gdy przeważa w nich nuta melancholii czy smutku.
Projekt ,,Jesienna…” dzięki Stanisławie Celińskiej i towarzyszącym jej muzykom jest barwny i kolorowy. Taki jak złota jesień.

Artystce na scenie towarzyszyli uznani polscy muzycy:
Wojciech Olszewski - fortepian
Kuba Frydrych - gitary
Krzysztof Samela - kontrabas
Julia Muraszko - skrzypce
Paweł Pełczyński - saksofon
Janusz Muraszko - akordeon
Maciej Muraszko – perkusja


foto: Z. Siwik

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK