Krótkie filmy o zwariowanych i rozśpiewanych kotach oglądali najmłodsi widzowie podczas projektu Moje pierwsze wyjście do kina. W czwartek, 3 czerwca Kino Centrum gościło sporą grupę dzieci i ich rodziców.


Moje pierwsze wyjście do kina to ulubiony projekt najmłodszych widzów i ich rodziców. Podczas wyjątkowych seansów w Kinie Centrum warunki odpowiadają potrzebom dzieci: światło nie jest do końca zgaszone, dźwięk przyciszony, nie ma reklam, a w sali kinowej panuje duża swoboda.

Rodzice mają okazję wprowadzić swoje pociechy w świat kulturalnych wrażeń, pokazać kino, wyjaśnić jak trzeba się w takim miejscu zachowywać, powiedzieć ,,dzień dobry”, kupić bilet, a potem pokazać go przy wejściu do sali kinowej. Wszystko po to, aby w przyszłości kino czy teatr nie były dla dzieci miejscami obcymi, ale, by czuły się w nich swobodnie.

W czwartek, 3 czerwca Kino Centrum przygotowało dla najmłodszych widzów krótkie filmy pod tytułem ,,44 koty”. Rezolutne koty podejmowały ważne tematy jak: akceptacja, solidarność, przyjaźń, a ich perypetie nie tylko bawiły, ale też edukowały.

Dzieciom bardzo podobało się w kinie, a towarzyszyły im nasze misiaki-kadeciaki. Każdy mały widz otrzymał pluszaka na pamiątkę tej wyjątkowej kulturalnej wizyty.

Warto dodać, że dzieci do 3. roku życia wchodziły do kina za darmo. Również opiekunowie dzieci z niepełnosprawnością (legitymacja) otrzymywali bezpłatną wejściówkę.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK