Sala widowiskowa Konińskiego Domu Kultury wzbogaci się o nowe nagłośnienie. KDK otrzymał na ten cel dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Umowa właśnie została podpisana!
 

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Konińskiemu Domowi Kultury dofinansowanie na zadanie pod nazwą ,,Modernizacja nagłośnienia w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury w Koninie” z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury. Koszt inwestycji to ponad 75 tys. zł. Dofinansowanie od Ministra to kwota 56 tys. zł. Pozostałe środki będą pochodzić z budżetu Miasta Konina. Umowa właśnie została podpisana. Teraz KDK rozpoczyna działania związane z realizacją inwestycji. Nowe nagłośnienie w sali widowiskowej KDK ma zostać zamontowane do końca października 2020. Dzięki tej inwestycji znacząco poprawi się jakość dźwięku podczas wydarzeń kulturalnych i kinowych w tym działań edukacyjno-animacyjnych organizowanych w KDK. 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 
REKLAMA:

Zapowiedzi

Partnerzy KDK