Wernisaż fotografii Katarzyny Mijakowskiej towarzyszył Śniadaniu Wielkanocnemu w Dziennym Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Koninie. Uroczystość uświetnili swoją obecnością seniorzy wraz z rodzinami, dyrektorzy zaprzyjaźnionych z DDPS instytucjami, w tym KDK, oraz duchowni.

 
Portrety seniorów – podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Koninie, powstały z inicjatywy kierownik placówki Marii Pawlak. Katarzyna Mijakowska z pracowni plastycznej Atelier KreDKa z Konińskiego Domu Kultury wykonała je z dwóch powodów. Po pierwsze fotografia to jedna z jej pasji, po drugie los ludzi starszych bliski jest jej sercu.
- Pierwotnie zdjęcia pokazane miały zostać na wystawie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ponieważ kondycja podopiecznych DDPS-u nie zawsze pozwala na ich aktywność, uroczystość odbyła się dopiero teraz – mówi Małgorzata Kazuś, kierownik działu artystycznego KDK.
Wernisaż połączono ze Śniadanie Wielkanocnym. Była więc okazja by nie tylko obejrzeć fotografie, ale również by spotkać się w gronie przyjaciół i rodziny.
 


foto: Katarzyna Mijakowska 

REKLAMA:

Zapowiedzi