Wystawą ,,Nasi Twórcy” młodzi plastycy z Atelier KreDKa w Konińskim Domu Kultury przywitali nowy rok kulturalny 2018/2019. To będzie dla nich czas wytężonej, artystycznej pracy. Będą poznawać kolejne techniki, dzielić się swoją pasją, przelewać na papier swoje pomysły i inspiracje.


Wernisaż ,,Nasi Twórcy” odbył się  w piątek, 28 września 2018 w Strefie K w Konińskim Domu Kultury. Uczestników zajęć w Atelier KreDKa przywitała Pani Kredka, czyli instruktorka Katarzyna Mijakowska. Na wystawie znalazło się około 40 wybranych prac młodych artystów uczestniczących w zajęciach plastycznych w KDK. Katarzyna Mijakowska prowadzi w Konińskim Domu Kultury pracownię plastyczną Atelier KreDKa od 2005 roku. Na zajęcia uczęszczają dzieci i młodzież uzdolnieni artystycznie. Jest ich około stu. Mają od kilku do ponad 20 lat. Tworzą dziewięć grup. Instruktorka przekazuje im swoją wiedzę i doświadczenie, rozbudzając wrażliwość i zdolności manualne. Sama czynnie zajmuje się projektowaniem, fotografią, rysunkiem i rzeźbą.

Wernisaż ,,Nasi Twórcy” był okazją, by podziwiać prace młodych plastyków, ale również podsumować ubiegły rok artystyczny i omówić plany na nadchodzące kolejne miesiące artystycznych wyzwań.

- Gratuluję Wam wytrwałości, konsekwencji, samozaparcia w walce ołówków, pasteli i farb na polu kartki, która potem staje się małym dziełem sztuki – mówiła Katarzyna Mijakowska. - Wierzę, że nowy rok kulturalny będzie bardzo owocny artystycznie.

Talentu pogratulował młodym twórcom również zastępca dyrektora KDK, Robert Glapa.

Wystawę w Strefie K można oglądać do 14 października.

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK