Z wakacyjnym luzem toczą się zajęcia taneczne, plastyczne i muzyczne, zorganizowane dla małych koninian w Konińskim Domu Kultury. Tu nikt się nie musi spinać, może za to pokazać, co go interesuje, zachwyca, co chciałby poznać, spróbować.
Zaglądamy do sali tanecznej: Marta Konopacka, na co dzień instruktorka KaDeKowskich zespołów CODA3 i CODA4, prowadzi zajęcia najpierw z małymi (6-9 lat) amatorami tańca, chwilę późnej pojawia się grupa starszych (10-14 lat) tancerzy, a właściwie przede wszystkim tancerek. To są próby z podstawowymi elementami tanecznymi, jak trzymanie postawy, nauka obrotów czy skoków, bo to przecież wcale nie takie oczywiste, z której nogi trzeba się wybić, by nie tylko bezpiecznie, ale jeszcze z gracją wylądować… Ba, malować tańcem, jak instruktorka nazwała warsztaty taneczno-plastyczne. Czasami zanim zacznie się wirować, warto (trzeba!) zająć się prostymi grami, na materacu, by później udanie zaprezentować się na przykład w czasie Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Uruchomienie wyobraźni jest tu bowiem podstawową wartością.

Jeśli komuś takie malowania tańcem „nie pasuje”, może spróbować całkiem innej formy: na gorący break dancowy parkiet zaprasza Grzegorz Ambroziak. Jeśli jeszcze nie jest przekonany, niech wpadnie na plac przed KDK w najbliższy piątek, gdzie o godz. 18.00 spotkają się tancerze ulicznego stylu ogólnie nazywanego breakdance, specjaliści od hip-hop, locking, popping. Styl zwany street dance ma coraz więcej zwolenników, zatem warto wpaść na warsztaty do bboya Ryby, przeznaczone dla dzieciaków w wieku 8-12 lat.

W Strefie K przed statywami stoi grupka przyszłych mistrzów pędzla. Po twarzach poznajemy, że niektórzy z nich brali udział w sobotniej „Kolorowej fontannie” (piszemy o niej w materiale obok). Tym razem w warsztatach prowadzonych przez Katarzynę Mijakowską nie chodzi o ekspresjonizm abstrakcyjny, ale o rzeczy prozaiczne, jak władanie ołówkiem, kredką, mazakiem, spróbowanie precyzyjnego odtworzenia wzoru. Choć… gdy przyglądamy się rysującym abstrakcji w ich poczynaniach nie brakuje.

Dodajmy, że na chętnych poznania keyboardowego ABC czeka Mirosław Grzanka, także oferujący „Mikrofon dla każdego”.

Dla chętnych do wzięcia udziału w wakacyjnych zajęciach w KDK ważna informacja: zaglądajcie do opublikowanego obok harmonogramu zajęć „Wakacje w KDK” – znajdziecie tam zajęcia na każdy dzień sierpnia. Zapraszamy!


REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Partnerzy KDK