f Jesienią popłynie JAZZ w Koninie - Koniński Dom Kultury

Jazz popłynie ponownie w Konińskim Domu Kultury. Na trzy koncertowe dni zapraszamy już w październiku. Na scenie zobaczymy i usłyszymy Mietka Szcześniaka, Jana Emila Młynarskiego, Marcina Maseckiego i Szymona Wieczorkiwicza z zespołem Axis Band. Bilety na koncerty już w sprzedaży.

Tu płynie JAZZ to wydarzenie, na którym nie może was zabraknąć. Przez trzy październikowe wieczory (11-13) na scenie KDK wybrzmią jedne z najlepszych polskich jazzowych męskich głosów. Wokalistom towarzyszyć będą znakomici muzycy.

11 października
Mietek Szcześniak ,,The best of” , godz. 18.00. Bilety: 100 zł

foto: materiał promocyjny artysty

Mietek Szcześniak, artysta ceniony przez krytyków, uwielbiany przez swoją publiczność, szanowany przez branżę muzyczną. Ma wpływ na wielu śpiewaków, kształtował gusty i estetykę, lansował śpiewanie po polsku muzyki gospel i soul, współpracował ze świetnymi instrumentalistami, aranżerami i producentami w kraju i za granicami.
Konsekwentnie i wrażliwie opowiada światu historie, których jeszcze nikt nie słyszał - własne historie. Aksamitnym głosem śpiewa bossanowę, z siłą i ekspresją soul, gospel i jazz, z przekonaniem, empatycznie dotyka serca i głowy śpiewając własne popowe pieśni. Wszechstronny, świadomy wokalista, autor tekstów i muzyki, współproducent własnych nagrań. Laureat wielu konkursów polskich i międzynarodowych. Trzykrotnie nagrodzony Fryderykiem, za największą nagrodę uważa to, że spotkał własną publiczność.

 

12 października
Jazz Band Młynarski - Masecki, godz. 18.00. Bilety: 100 zł

foto: materiał promocyjny zespołu

Jazz Band Młynarski - Masecki to zespół grający przedwojenny polski jazz. Wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje.
W repertuarze Jazz Bandu znajdują się m.in. utwory swingowe, w większości nieznane, czy wyjątkowe tanga, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie.
Inspiracją dla muzyków są postaci Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.


Zespół występuje w składzie:
Jan Emil Młynarski - śpiew, bandżola
Marcin Masecki - pianino, aranżer, dyrektor muzyczny
Jerzy Rogiewicz - perkusja
Piotr Wróbel - suzafon
Tomasz Duda - saksofon
Jarosław Bothur - saksofon
Michał Fetler - saksofon

 

13 października
Szymon Wieczorkiewicz Axis Band „ Tribute to Chick Corea”, godz. 18.00. Bilety: 40 zł

foto: materiał promocyjny zespołu

AXIS Band powstał w 2020 roku z inicjatywy poznańskiego i konińskiego gitarzysty basowego, kontrabasisty, aranżera, doktoranta Akademii Muzycznej w Poznaniu-Szymona Wieczorkiewicza. Wydarzeniem, które przyczyniło się do powstania zespołu, było otrzymanie przez Szymona Wieczorkiewicza, stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury na realizację projektu muzycznego,, Od fusion jazzu do jazz rocka" w oparciu o twórczość dwóch mistrzów gitary basowej Johna Patitucciego oraz Alaina Carona. Inauguracja oraz premiera projektu, podczas którego zabrzmiały kompozycje dwóch wspomnianych mistrzów w autorskich aranżacjach Szymona Wieczorkiewicza, odbyła się w murach Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Od tej pory muzycy AXIS Bandu połączyli siły oraz pasję, co przełożyło się na dalszą profesjonalną i twórczą współpracę. Ostateczny kierunek aspiracji stylistycznych zespołu ustalony został jednak dopiero pod koniec 2021 roku. Wtedy to innowacyjne i nowatorskie fusion stało się idee fixe zespołu. Z uwagi na fascynację lidera zespołu, muzyką wybitnego pianisty, kompozytora Chicka Corei i jego zespołu ,, Elektric Band", dokonał On napisania aranżacji, prawdopodobnie jako pierwszy w historii polskiej sceny jazzowej utworów Chicka Corei z płyty ,, Beneath the Mask" na innowacyjne instrumentarium zespołowe będące mariażem tradycji big bandowej z towarzyszeniem idiofonów i elektroniki. Obecnie zespół przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia artystycznego jakim będzie koncert z udziałem mistrza Johna Patitucciego-Basisty legendarnej grupy Elektric Band Chicka Corei oraz nagranie i wydanie płyty CD pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W planach aranżera zespołu jest zaaranżowanie wszystkich kompozycji z płyty Chicka Corei ,,Beneath the Mask”. Zespół tworzą przyjaciele, zawodowi muzycy, w tym również wykładowcy Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Zespół występuje w składzie:
Kuba Marciniak - saksofon altowy/sopranowy
dr Maciej Kociński - saksofon tenorowy
Marek Konarski - saksofon tenorowy
Damian Kaczmarek - saksofon barytonowy
Wojciech Braszak/Krzysztof Kuśmierek - saksofon sopranowy/altowy
Piotr Banyś - puzon
Mateusz Radke - trąbka
Maciej Gwóźdź - trąbka
Adam Wajdzik - perkusja
Szymon Wieczorkiewicz - gitara basowa/ aranżacja
Wojciech Oliński - gitara elektryczna
Filip Chojnacki - instrumenty klawiszowe
Kuba Krawczyk - wibrafon

 

Bilety już w sprzedaży. Zapraszamy do kasy KDK oraz na bilety.kdk.konin.pl

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK