f DNI KONINA 2024 - Koniński Dom Kultury

Oskar Cyms, Łydka Grubasa, Nadija i Golec uOrkiestra – to gwiazdy tegorocznych Dni Konina. Impreza odbędzie się od 21 – 23 czerwca. Towarzyszyć jej będą konkurs piosenki literackiej z udziałem Artura Barcisia, zawody jeździeckie, prezentacje lokalnych zespołów i rodzinne spotkanie na bulwarze. Nie zabraknie strefy gastronomiczno – rozrywkowej, będzie też strefa kibica.

 

Dni Konina rozpoczną się w piątek, 21czerwca o godz. 19.30 na konińskich błoniach. Na scenie wystąpią gwiazdy muzyki rozrywkowej: Oskar Cyms i Łydka Grubasa. Po koncertach odbędzie się dyskoteka.

Tego dnia na Bulwarze Nadwarciańskim o godz. 18.00 będzie można obejrzeć mecz w ramach Euro 2024. Polska reprezentacja zmierzy się z Austrią. Do wspólnego kibicowania zaprasza prezydent miasta Konina Piotr Korytkowski.

Dzień później, już od godz. 10.00 na parkurze rywalizować będą uczestnicy Zawodów Jeździeckich Regionalnych i Towarzyskich w skokach przez przeszkody Konin CUP. O godz. 16.00 rozpoczną się prezentacje artystyczne grup tanecznych i wokalnych z Konina. Wieczór na scenie to folkowe i góralskie rytmy. O godz. 15:30 rozpocznie zespół NADIJA, a tuż po nim pojawi się Golec uOrkiestra. Sobotnią imprezę zakończy dyskoteka.

Niedziela to drugi dzień zmagań jeździeckich na błoniach (od godz. 10.00)
i atrakcje na Bulwarze Nadwarciańskim – Przystanek Koninkowo z warsztatami
i atrakcjami dla dzieci od godz. 14.00 i Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej, którego gwiazdą będzie Artur Barciś (przesłuchania od godz. 16.00).

Organizatorami Dni Konina są: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Stowarzyszenie Młodzi Aktywni.

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK