Filmowy Edward Gierek (Michał Koterski) odwiedzi Kino Centrum. Aktor weźmie udział w projekcji filmu w reżyserii Michała Węgrzyna ,,Gierek”. Na spotkanie i pokaz filmu zapraszamy 26 stycznia o godz. 18.00. Zgodnie z zasadą, panującego wówczas dobrobyty, w tym dniu bilety na seans w cenie 13 zł. Na widzów będą czekać także niespodzianki.

Reżyser Michał Węgrzyn podjął się trudnego tematu związanego z historią naszego kraju. Na duży ekran postanowił przenieść historię człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie i porusza dogłębnie – Edwarda Gierka.
Film po raz pierwszy ukazuje historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych I sekretarzy KC PZPR – dla jednych kluczowej postaci, która rozpoczęła proces przemian w socjalistycznej Polsce, i dobrego gospodarza, dla drugich – osoby odpowiedzialnej za zagraniczne długi, które doprowadziły do kryzysu gospodarczego w Polsce.
Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran. /opis dystrybutora/


 
W filmie obok Michała Koterskiego zobaczymy także Małgorzatę Kożuchowską, Agnieszkę Więdłochę, Sebastiana Stankiewicza, Antoniego Pawlickiego, Rafała Zawieruchę, Ewę Ziętek, Jana Frycza czy Cezarego Żaka. Gierek jest najnowszym filmem Global Studio, producentów „Procederu”, „Krime Story. Love Story”.
 
Towarzysz Edward Gierek (ten prawdziwy) odwiedził Konin 21 marca 1973 roku.
Sekretarz KC wpadł obejrzeć konińską Hutę. Był w drodze na partyjną konferencję w Poznaniu, więc czasu za dużo nie miał.
W artykule opisującym wizytę Edwarda Gierka w Koninie, zamieszczonym w Wielkopolskim Zagłębiu (wydani nr 6 z 1973 roku), jego autor cytuje słowa polityka ,,Żałuję, że moja wizyta trwała tak krótko – powiedział na zakończenie sekretarz KC – mam nadzieję, że znajdzie się jeszcze okazja aby zwiedzić całą Hutę i Zagłębie Konińskie”
 
I taka okazja się zdarzy się już wkrótce. Filmowy Edward Gierek (Michał Koterski) z troszkę dłuższą wizytą, wpadnie do Konina już 26 stycznia.
Na spotkanie z aktorem, podczas którego zdradzimy kulisy powstania filmu, zapraszamy do Kina CENTRUM w środę 26 stycznia o godz. 18.00. 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK