Szczudlarze z dalekiego Togo oraz performer Joan Catala z Hiszpani, zachwycili publiczność Festiwalu Teatrów w Koninie. We wtorek, 5 lipca, mieszkańcy Konina mieli okazję do obejrzenia dwóch ulicznych spektakli. Kolejna odsłona festiwalu już w sobotę 9 lipca.

Sceną dla ulicznych teatrów był parking między wieżowcami przy ulicy Wiechowicza na konińskim Zatorzu. Celem projektu ,,Otwórz okno na kulturę” jest bowiem pokazanie spektakli w plenerze w taki sposób, by widzowie mogli obejrzeć spektakl nie tylko stojąc bok aktorów, ale także ,,wyglądając” przez okno.
Tak było i tym razem. Zanim pojawili się aktorzy z Konga, parking zapełnił się widzami, a okna w otaczających go wieżowcach otworzyły się niemal wszystkie.

Jako pierwsi zaprezentowali się afrykańscy szczudlarze z Teatru Afuma. Na wysokości blisko 5 metrów, nie tylko żonglowali ale także tworzyli figury ze swych ciał – a wszystko to w rytmie afrykańskich bębnów i w atmosferze dobrej zabawy!

Drugi spektakl zaprezentowany w przestrzeni osiedla Zatorze to pokaz hiszpańskiego performera Jona Catala. Artysta, który specjalizuje się w sztuce akrobatycznej równowagi, nie tylko pokazał w Koninie niesamowity spektakl ,,Pelat”, ale także rozbawił publiczność do łez, wciągając do udziału w spektaklu widzów.

Festiwal Teatrów w Koninie potrwa do 17 lipca. Przed nami jeszcze trzy spotkania w przestrzeni miasta. 9 lipca na osiedlu Chorzeń zobaczymy ,,Dowód bardzo osobisty” Konińskiego Teatru Tańca. 16 lipca na parkingu przed Amfiteatrem spektakl ,,Zapach czasu” Teatru KTO z Krakowa, a w niedziele, 17 lipca, „Cmok. Smok” Teatru Scena 96 z Warszawy.


foto: Marcin Oliński

REKLAMA:

Zapowiedzi