W niedzielę, 1 marca zapraszamy do Kina Centrum na retransmisję opery Agrypina z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Będzie to, co tradycyjny gatunek operowy kocha najbardziej, czyli skomplikowane manewry miłosne i polityczne na tle starożytnego Rzymu.
 

Historia cesarzowej Agrypiny, która po śmierci męża za pomocą spisku, zbrodni i podstępu osadziła na tronie swego syna Nerona, posłużyła Händlowi jako kolejny z historycznych tematów, tak doskonale dający się zilustrować olśniewającą muzyką i wirtuozowskimi ariami. Podczas weneckiej premiery tego dzieła publiczność była tak zachwycona, że wykrzykiwała pod adresem kompozytora: „Niech żyje kochany Saksończyk!”. Ponieważ spektakl w Nowym Jorku wyreżyseruje Sir David McVicar, można się spodziewać pięknej, klasycznej inscenizacji (ostatnio dla Met przygotował „Toscę” i „Adrianę Lecouvreur”). W obsadzie wspaniali specjaliści od barokowego śpiewania: Joyce DiDonato, Kate Lindsey i Iestyn Davies.

dyrygent: Harry Bicket
reżyseria: Sir David McVicar
scenografia i kostiumy: John Macfarlane, światło: Paule Constable, choreografia: Andrew George
w rolach głównych: Brenda Rae jako Poppea, Joyce DiDonato jako Agrypina, Kate Lindsey jako Neron, Iestyn Davies jako Otton, Duncan Rock jako Pallas, Matthew Rose jako Klaudiusz.
 
Agrypina (Agrippina)
Georg Friedrich Händel
1 marca 2020 (niedziela), godz. 18.00 – retransmisja premiery Met
Czas trwania spektaklu: 4 godz. 10 min.
Napisy w języku polskim
Bilety: 30/40 zł.

UWAGA: Agrypina, choć nie posiada scen zawierających nagość, zawiera pewne sugestywne treści dla dorosłych, które mogą nie być odpowiednie dla młodych odbiorców.


 

REKLAMA:

Relacje

Odwiedź również