Kino Centrum w Konińskim Domu Kultury rozpoczyna projekt pod hasłem ,,Moje pierwsze wyjście do kina”. Celem jest pomoc rodzicom we wprowadzaniu dzieci w świat kultury. Seanse będą przyjazne także dla dzieci ze szczególnymi potrzebami.
 

,,Moje pierwsze wyjście do kina” to propozycja dla rodziców, którzy chcieliby powoli wciągać swoje pociechy w świat kulturalnych doznań. Często jednak mają obawy jak maluch będzie się zachowywał w kinie, czy dźwięk nie będzie dla niego zbyt głośny lub czy nie wystraszy go ciemność. Wybrane seanse filmowe będą przyjazne dla najmłodszych dzieci, również tych ze szczególnymi potrzebami.

Zapewniamy odpowiednie warunki:
- nie będzie całkowitej ciemności w sali kinowej (światła jedynie przyciemnione)
- przyciszony dźwięk
- duża swoboda (możliwość  poruszania się z dzieckiem po sali, sala nie będzie też całkowicie wypełniona)
- nie będzie obowiązywać całkowita cisza podczas seansu
- przed seansem nie będą wyświetlane reklamy

10, 12, 17 i 18 stycznia zapraszamy na film ,,Miś Bamse i super miód”. To opowieść o przygodach dzielnego Misia i jego przyjaciół, którzy wyruszają w podróż, by odnaleźć sekretny składnik potrzebny do wyprodukowania magicznego miodu. Seans będzie trwał godzinę. Dzieci do 3. roku życia wejdą do kina za darmo. Również opiekun dziecka z niepełnosprawnością (legitymacja) otrzyma bezpłatną wejściówkę.

Taka wizyta z pewnością będzie wspaniałą okazją, by pokazać dziecku kino i nauczyć jak w takim miejscu należy się zachowywać: kupić bilet, pokazać pani przy wejściu do sali, powiedzieć ,,dzień dobry”. Wszystko po to, aby w przyszłości kino czy teatr nie były dla dzieci miejscami obcymi, ale, by czuły się w nich swobodnie i wiedziały jak się zachować. Seanse będą również przyjazne dla dzieci ze szczególnymi potrzebami, tak, by mogły w przyjaznej atmosferze i bez przeszkód korzystać z filmowej rozrywki.  

Na ,,Moje pierwsze wyjście do kina” i film ,,Miś Bamse i super miód” Kino Centrum zaprasza:

10 stycznia o godz. 12.30
12 stycznia o godz. 12.30
17 stycznia o godz. 14.10
18 stycznia o godz. 12.00


REKLAMA:

Relacje

Odwiedź również