Zapraszamy miłośników filmów na feryjne seanse do Kina Centrum. W ferie zimowe przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży ciekawe propozycje. Bilety na filmy - 5 zł.

Chcemy zabrać młodych widzów w niezwykły, filmowy świat. W feryjnym kinie pokażemy historie o odwadze, przyjaźni, spełnianiu marzeń i wspaniałych przygodach. Pełne humoru opowieści na pewno spodobają się dzieciom i młodzieży. Zapraszamy już od 12 stycznia. Rozpoczniemy animowaną komedią ,,Rock Dog. Pies ma głos!”. To historia pewnego psa, który chce spełnić swoje marzenia i zostać gwiazdą rock’n’rolla. Feryjne projekcje zakończymy 24 stycznia polską produkcją ,,Tarapaty”. Film przygodowy pełen tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji opowiada o tym, że warto odważyć się na przyjaźń!

Zapraszamy w ferie zimowe do Kina Centrum. Bilety na filmy kosztują 5 zł.


12 stycznia - Rock Dog. Pies ma głos!

godz. 11.00

Bono należy do dumnej rasy mastifów tybetańskich. Jego ojciec bardzo chce, aby wstąpił w szeregi elitarnej straży, która strzeże osady przed stadem żarłocznych wilków. Ale kiedy pewnego dnia w łapy Bono trafia radio, wyrzucone z samolotu i młody pies po raz pierwszy słyszy dźwięki rock’n’rolla, już wie, jakie jest jego przeznaczenie. Przekonuje ojca, by dał mu szansę i rusza do wielkiego miasta, aby spełnić marzenie i zostać gwiazdą rocka. Reżyseria: Ash Brannon, produkcja: Chiny, USA, gatunek: animacja, komedia, przygodowy, czas trwania: 1 godz. 20 min. 
14 stycznia – Mikołaj i spółka
godz. 12.00
 

Te święta miały być jak każde inne – wesołe, ciepłe i oczywiście pełne prezentów wysypujących się spod choinki. Nagle jednak okazało się, że może nie być ich wcale! Nikt nie chciałby znaleźć się w stroju Świętego Mikołaja, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować nawet połówki najmniejszego z prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów, chwycić lejce i pomknąćmagicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników… i uratuje tegoroczne Święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinę, która pomoże Mikołajowi w jego szalonej misji. Gwiazdka tuż tuż – liczy się każda sekunda! Reżyseria: Alain Chabat, produkcja: Francja, gatunek: familijny, komedia, czas trwania: 1 godz. 35 min.


 
15 stycznia – Między nami wampirami
godz. 12.00


Trzynastoletni Tony od najmłodszych lat fascynuje się wszystkim, co niesamowite. Nie straszne mu ani cmentarze, ani stare zamczyska. Kiedy rodzice zabierają go na wycieczkę do odległej Transylwanii, radość chłopca nie zna granic. Wszystko staje się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze, gdy na miejscu Tony poznaje… prawdziwego wampira. Vigo, podobnie jak on sam, ma trzynaście lat i jest najbardziej rozrywkowym przedstawicielem swojego gatunku. Od straszenia ludzi woli robienie im psikusów, a nad picie krwi przekłada smak soku z buraczków! Odtąd Tony i jego nowy kumpel wampirek przeżyją razem wiele zdumiewających przygód, odkryją sekret latających krów oraz pokrzyżują złośliwe plany Pana Kołeckiego – niestrudzonego łowcy wampirów. Reżyseria: Richard Claus, Karsten Kiilerich, produkcja: Dania, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, gatunek: animacja, fantasy, komedia, czas trwania: 1 godz. 23 min.


 
16 stycznia – Rico prawie bocian
godz. 12.00


Rysio jest wróblem przygarniętym przez parę bocianów. Kiedy przybrani rodzice migrują do Afryki, bohater, przekonany, że też jest bocianem, wyrusza ich śladem w pełną przygód podróż, korzystając z wszelkich możliwych środków transportu. Towarzyszą mu nowi przyjaciele - ekscentryczna sowa i narcystyczna papuga, która marzy o karierze gwiazdy disco. Reżyseria: Toby Genkel, Reza Memari, produkcja: Belgia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, USA, gatunek: animacja, przygodowy, czas trwania: 1 godz. 25 min.


 
17 stycznia – Wilk w owczej skórze
godz. 12.00


Młody wilk Szary, syn charyzmatycznego wodza stada, wcale nie garnie się do tego, aby zostać jego następcą. Interesują go: dobra zabawa, tańce i wycie do Księżyca z kolegami, szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Jednak pewnego dnia, za sprawą niefortunnego zaklęcia, jego beztroskie życie wywróci się do góry nogami. Pewny siebie wilczek obudzi się… w owczej skórze! Jeżeli chce wrócić do dawnego życia, musi nauczyć się żyć wśród stada sympatycznych, ale strasznie rozbrykanych owieczek. Jednak kiedy nadejdzie niebezpieczeństwo, pokaże prawdziwą naturę i stanie w obronie wełnianych przyjaciół. Reżyseria: Andrey Galat, Maxim Volkov, produkcja: Rosja, gatunek: animacja, familijny, komedia, czas trwania: 1 godz. 33 min.


 
18 stycznia – Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów
godz. 12.00


Rok 50-ty przed naszą erą: cała Galia jest okupowana przez Rzymian... Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar, postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja. Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To "Osiedle Bogów". Czy nasi galijscy przyjacieleoprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osada stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asteriks i Obeliks robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany. Reżyseria: Louis Clichy, produkcja: Francja, gatunek: animacja, familijny, komedia, czas trwania: 1 godz. 25 min.


 
21 stycznia – Były sobie człowieki
godz. 12.00


Dwa miliony lat temu, tuż po obiedzie, młody małpolud o imieniu Edward spadł z drzewa, na którym od zawsze mieszkali wszyscy przedstawiciele jego gatunku. Upadając, złamał przednią łapę. Chcąc przeżyć, musiał nauczyć się chodzić na dwóch nogach, wymyślić ogień, narzędzia i... potrawkę z królika. Kiedy spotka Lucy, świat stanie na głowie, a człowieki pospadają z drzew. Reżyseria: Jamel Debbouze, produkcja: Belgia, Chiny, Francja, Włochy, gatunek: animacja, komedia, czas trwania: 1 godz. 35 min.
 

 
22 stycznia – Kumple z dżungli
godz. 12.00


Oto zgrana paczka superbohaterów z dżungli! Pasiasty kung-fu pingwin - Maurice, jego pasiasty syn, kung-fu… złota rybka - Junior, genialny wyrak - Gilbert, waleczny goryl - Miguel oraz czarująca nietoperka - Batricia. Na drodze wesołej bandy staje piroman koala - Igor, który wiele lat temu miał plan zniszczenia dżungli. Wtedy zagładę powstrzymała tygrysica - mama Maurice’a. Teraz szalony koala ma szansę się zemścić. Kumple z dżungli – na ratunek! Reżyseria: David Alaux, produkcja: Francja, gatunek: animacja, familijny, czas trwania: 1 godz. 37 min.


 
23 stycznia – Super Spark: Gwiezdna misja
godz. 12.00


Trzynaście lat temu wszechmocny Generał Zong przejął kontrolę nad Planetą Bana. Jego kolejnym celem jest opanowanie całego wszechświata. Jeżeli zdobędzie moc bestii - Krakena, będzie nie do pokonania. Plan szaleńca przejrzał dzielny i odważny Spark z przyjaciółmi Vix i Chunkiem. Wyruszają razem, by ocalić świat. Przed nimi wielka przygoda i mnóstwo niebezpieczeństw. Gwiezdną misję czas zacząć! Reżyseria: Aaron Woodley, produkcja: Kanada, Korea Południowa, gatunek: animacja, przygodowy, czas trwania: 1 godz. 30 min.24 stycznia – Tarapaty
godz. 12.00


Przyjaźń to wcale nie jest taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania - nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń. Reżyseria: Marta Karwowska, produkcja: Polska, gatunek: familijny, przygodowy, czas trwania: 1 godz. 23 min.

REKLAMA:
Salon Poezji
Diablo

Relacje

Odwiedź również