Najpierw był Don Vasyl i „Roma”, teraz jest Don Vasyl & Cygańskie Gwiazdy, którzy koncertować będą w Konińskim Domu Kultury 20 stycznia 2019 roku. 

 
Don Vasyl stworzył „Romę” w 1987 roku. „Roma”, ponieważ trzon zespołu stanowili członkowie legendarnej grupy „Roma”, która mogła poszczycić się licznymi tournée po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej paryskiej Olimpii. Don Vasyl jest też twórcą i jednym z głównych organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, na którym gościło wiele gwiazd polskich i romskich oraz wielu artystów zagranicznych. Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Dziani, Wasyl Junior, Elza, Patrycja, Carmen, Tobi i wiele innych. Zmienia się zatem, w 1999 roku, nazwa zespołu na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Od tego czasu zespół dał wiele koncertów w Polsce i poza granicami kraju, wydał kilka płyt, z których dwie mają status złotych, a jedna – platynowej. Jak zespół kultywuje tradycje artystyczne „Romy”, przekonamy się już 20 stycznia.
 
„Jedno niebo jest dla wszystkich” – tak Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni zatytułowali koncert w KDK. Bilety na koncert (75 zł) można kupować w Impresariacie KDK oraz na  www.tiketto.pl .
 
Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni
Koniński Dom Kultury
20 stycznia 2019, godz. 18.00
Bilety: 75 zł


REKLAMA:
Salon Poezji
Diablo

Relacje

Odwiedź również