Pokazem specjalnym filmu „Zimna wojna” rozpocznie się 28. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY. W dniach 28 listopada – 1 grudnia w Kinie „Centrum” widzowie będą mogli obejrzeć sześć fabularnych debiutów reżyserskich; będą też pokazy specjalne uznanych twórców i jedna premiera.

 
Wprawdzie tegoroczne DEBIUTY zainauguruje obraz Pawła Pawlikowskiego (,,Zimna wojna", pokaz 28 listopada, godz. 20.00) uznanego już w świecie twórcy, ale rzeczywiste DEBIUTY zapowiadają się bardzo interesująco.
We czwartek (29 listopada) zapraszamy na przedpremierowy pokaz debiutu reżyserskiego Piotra Subbotko „Dziura w głowie”. Tego samego dnia w Kinie „Centrum” obejrzeć będzie można „Okna, okna” i porozmawiać z jego reżyserem Wojciechem Solarzem. A po południu pokaz obrazów: „Odnajdę cię” Beaty Dzianowicz i „Nina” Olgi Chajdas.
 
Równie ciekawie zapowiada się piątek (30 listopada). Na początek, przed południem, „Juliusz”, debiut Aleksandra Pietrzaka. Po nim specjalny pokaz (na prośbę widzów Kina „Centrum”) filmu „Kamerdyner” w reż. Filipa Bajona. Popołudniowe projekcje rozpoczniemy premierowym pokazem w Koninie filmu dokumentalnego „Wspomnienie to cicha nuta” w reżyserii Andrzeja Mosia. Ten film to historia życia i pracy Szymona Pawlickiego, aktora i działacza NSZZ Solidarność. Na zakończenie filmowego dnia zaprezentujemy jeszcze jeden debiut: „53 wojny”, filmu za który Stowarzyszenie Filmowców Polskich przyznało Ewie Bukowskiej nagrodę im. Janusza „Kuby” Morgensterna „Perspektywa” dla debiutującego „reżysera, którego twórczość posiada wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość”.
  
– Dla młodego twórcy debiut jest często nie tylko wstępem do zawodu reżysera, ale też swoistą deklaracją, co go w kinie interesuje, jakie są jego ambicje i jak wysoko ustawia sobie poprzeczkę – twierdzi Andrzej Moś, szef programowy DEBIUTÓW. – Czy ich nazwiska z czasem staną się bardziej rozpoznawalne dla widzów, czy wejdą na stałe na karty historii polskiej kinematografii? Trudno przesądzić, ale śledząc historię DEBIUTÓW, znajdujemy na to liczne dowody. Mam nadzieję, że każdy z widzów tegorocznego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY znajdzie coś dla siebie i weźmie udział w Plebiscycie Publiczności na Najlepszy Debiut. Bo to, co najbardziej cieszy filmowców, szczególnie będących na początku drogi twórczej, to uznanie widzów.
 
Ostatniego dnia 28. DEBIUTÓW (sobota, 1 grudnia) jeszcze raz odbędzie się projekcja „Kamerdynera”, a na koniec, już po ogłoszeniu Plebiscytu Publiczności na najlepszy debiut, pokaz specjalny filmu „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondratiuka, połączony ze spotkaniem z aktorką Aleksandrą Konieczną.
 
Karnety i bilety na 28. DEBIUTY w sprzedaży w kasie Kina „Centrum” od połowy listopada: 10 zł na pojedyncze seanse, karnety: 10 zł dla młodzieży szkolnej, 25 zł dla widzów dorosłych.
 

28. PRZEGLAD POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH DEBIUTY
28 LISTOPADA – 1 GRUDNIA


Środa 28 listopada

20.00 – Zimna wojna 84’ pokaz specjalny reż. Paweł Pawlikowski
 
Czwartek 29 listopada

9.00 – Dziura w głowie 93’ debiut, przedpremiera reż. Piotr Subbotko
11.00 – Okna, okna 62’ debiut, reż. Wojciech Solarz
po projekcji filmu spotkanie z reżyserem
 
18.00 – Odnajdę cię 83’ debiut, reż. Beata Dzianowicz
19.30 – Nina 129’ debiut, reż. Olga Chajdas
 
Piątek 30 listopada

8.30 – Juliusz 97’ debiut, reż. Aleksander Pietrzak
10.30 – Kamerdyner 150’, pokaz specjalny, reż. Filip Bajon
 
18.00 – Wspomnienie to cicha nuta 56’, premiera reż. Andrzej Moś
20.30 – 53 wojny 82’ debiut, reż. Ewa Bukowska
 
Sobota 1 grudnia

16.30 - Kamerdyner 150’, pokaz specjalny, reż. Filip Bajon

19.30 - zakończenie PPFF Debiuty, ogłoszenie wyników plebiscytu publiczności na najlepszy debiut, pokaz specjalny filmu Jak pies z kotem w reż. Janusza Kondratiuka, spotkanie z aktorką Aleksandrą Konieczną
 

Szczegóły dotyczące projekcji filmów w ramach Przeglądu w zakładce http://www.kdk.konin.pl/28-debiuty

 

REKLAMA:
Planeta Singli 2

Relacje

Odwiedź również