Zapraszamy w niedzielę, 25 listopada na kolejną odsłonę projektu ,,Dzieciaki w Centrum”. Tym razem wybierzemy się w świat baśni.


Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują ,,Dzieciaki w Centrum” wspólnie z elitarną siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt ,,Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat. W programie ,,Dzieciaków w Centrum” znajdują się: dobre, europejskie kino, warsztaty filmowo-artystyczne i wspaniała zabawa.

W listopadzie wybierzemy się w świat baśni. Dzieci wspólnie z rodzicami obejrzą film ,,Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. To historia Clary, która wśród prezentów bożonarodzeniowych odnajduje wyjątkową zabawkę – Dziadka do orzechów. Opieka nad niepozorną figurką to dopiero wstęp do podróży po pełnej magii krainie. 

Po filmie dzieci wybiorą się na warsztaty filmowo-artystyczne prowadzone przed pedagogów i instruktorów z Konińskiego Domu Kultury. Rozmowy o filmach, ich powstawaniu oraz wartościach, jakie często ze sobą niosą, będą przeplatane zajęciami teatralnymi, plastycznymi i tanecznymi.

W tym czasie rodzice wrócą do kina, by obejrzeć przygotowany dla nich film. Tym razem będzie to belgijsko-francuska komedia ,,Sztuka kłamania”. Historia Kapitana Neuville, który wyjeżdżając na front obiecuje pisać listy do Pauline, ale nie dotrzymuje słowa. Gdy po trzech latach wraca, okazuje się, że siostra narzeczonej pisząca za niego fałszywe epistoły w ostatniej go uśmierciła. Kapitan i siostra narzeczonej prześcigają się w coraz bardziej wymyślnych historiach, a ich finezja nie zna granic. Film pokazuje jak łatwo jest pogubić się w kłamstwach.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat po wcześniejszym zgłoszeniu w Impresariacie KDK, także telefonicznie (tel. 63 211 31 33 wew. 29). Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci). Warsztaty są płatne (10 zł). Zapisy rozpoczną się 19 listopada.

Dzieciaki w Centrum
25 listopada, niedziela
Godz. 14.00 – film familijny ,,Dziadek do orzechów i cztery królestwa” (czas trwania 1 godz. 40 min)
Godz. 15.45 - warsztaty filmowo-artystyczne dla dzieci
Godz. 15.45 – film dla rodziców ,,Sztuka kłamania” (czas trwania 1 godz. 30 min)
Bilety na film: 10 zł

REKLAMA:
Debiuty 28
Sztuka kłamania

Relacje

Odwiedź również