Koncert Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego uświetni Inaugurację Roku Kulturalnego 2018/2019 w Koninie. Święto osób związanych z instytucjami kulturalnymi w naszym mieście, twórców i animatorów odbędzie się 21 września o godz. 18.00 w Auli PWSZ im. Jana A.P. Kaczmarka w Koninie. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Konina, Józef Nowicki.


Inauguracja nowego roku kulturalnego będzie tradycyjnie okazją, by podziękować i uhonorować twórców, animatorów, osoby związane z instytucjami kulturalnymi, inspirujące i organizujące wydarzenia kulturalne w mieście. Prezydent Konina, Józef Nowicki, wręczy wyróżnionym nagrody oraz odznaki honorowe ,,Za Zasługi dla Miasta Konina”. Nie zabraknie podsumowania ubiegłego roku kulturalnego i planów na nowy 2018/2019 rok.

Wydarzenie uświetni występ krakowskich artystów Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego. To będzie wyjątkowy koncert zatytułowany ,,Pasjans na dwóch”, w którym usłyszymy najpiękniejsze piosenki i znane przeboje, a wszystko okraszone pełnymi humoru anegdotami. Przyjaźniący się od lat artyści zabiorą konińską publiczność w niezwykły świat muzyki i krakowskich uliczek.

Grzegorz Turnau, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth-jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Debiutował na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie piosenką „Znów Wędrujemy" będąc jeszcze uczniem III klasy liceum. Zdobył pierwszą nagrodę, a dzięki niej trafił do Piwnicy pod Baranami zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego. Współpracuje z wieloma artystami, jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (m.in. do filmu Zakochany Anioł). Jego najbardziej znane utwory to m.in.: Naprawdę nie dzieje się nic, Cichosza, Między ciszą a ciszą, Pamięć, Bracka, To tu, to tam.

Andrzej Sikorowski jest autorem piosenek, wokalistą, gitarzystą, liderem Grupy Pod Budą i twórcą większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego piosenki: Kap. Kap, płyną łzy, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa czy Ale to już było dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska.

Koncert ,,Pasjans na dwóch” Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego zainauguruje nowy rok kulturalny w Koninie. Na koncert obowiązują zaproszenia, które będzie można odbierać 7 września od godz. 8.00 w Impresariacie Konińskiego Domu Kultury.
 

REKLAMA:
Kler
Jacek Cygan

Relacje

Odwiedź również