Szanty, muzyka folkowa i piosenka turystyczna zabrzmią 28 lipca podczas koncertu „Szantowo” na Bulwarze Nadwarciańskim. Początek o godz. 18.00. Impreza odbędzie się w ramach akcji „Lato na Bulwarze”, jej organizatorami są Miasto Konin i Koniński Dom Kultury.


Żeglowna rzeka Warta, bulwar i jego otoczenie to idealne miejsce na szantowo-folkowe granie. Kilkugodzinny koncert to gratka dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu i tego typu muzyki. Wystąpią trzy, dobrze znane zespoły z Wielkopolski.
 
Gumowe Szekle - zespół powstał pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia. Wywodzi się ze słupeckiego środowiska harcerskiego. Wykonuje szanty oraz piosenki żeglarskie i morskie.

Zagrali i Poszli – gnieźnieńska grupa, która pierwsze kroki na scenie stawiała w 1991 roku. W repertuarze ma własne kompozycje stanowiące krzyżówkę piosenki folkowej, żeglarskiej, bluegrassu, rocka i ballady. Zespół znany jest przede wszystkim w kręgach piosenki żeglarskiej, turystycznej i poezji śpiewanej.

Folk Street to grupa z Konina, w której spotkali się ludzie o różnych upodobaniach muzycznych. Zespół porusza się pomiędzy standardami w oprawie folkowej, wyławia nutki z szeroko określanej kultury celtyckiej, sięga też po mocniejsze rockowe klimaty.

Koncert Szantowo
28 lipca, godz. 18.00
Bulwar Nadwarciański w Koninie
wstęp wolny


Organizatorami akcji „Lato na Bulwarze” są: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie oraz PTTK.REKLAMA:

Relacje

Odwiedź również