Zapraszamy na wakacyjne koncerty zespołów działających w Konińskim Domu Kultury: Agharty, Kapeli Podwórkowej ,,Z Kopyta’’ oraz Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum. Odbędą się one w ramach projektu ,,Lato na Bulwarze''.


Na bulwar nadwarciański zapraszamy już w pierwszą wakacyjną niedzielę, 24 czerwca. O godz. 15.00 rozpocznie się ulubiona przez mieszkańców Konina akcja ,,Zdrowie to podstawa’’. To wyjątkowy projekt, podczas którego w jednym miejscu można skorzystać z porad lekarzy i specjalistów z różnych dziedzin oraz wykonać podstawowe badania. Nie brakuje też akcji profilaktycznych zachęcających do prowadzenia zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania, uprawiania sportów.

Tego dnia na bulwarze wystąpi działający przy Konińskim Domu Kultury zespół Agharta. Początek koncertu o 18.00. Zespół powstał w styczniu 1978 roku i nazywał się wtedy BASTARD. Od pięciu lat nosi nazwę Agharta. Istnieje zatem ponad 40 lat i pretenduje do miana najstarszej grupy muzycznej w Koninie. Gra na ogół znane i lubiane (głównie) polskie utwory, które członkowie zespołu darzą szczególnym sentymentem. Nie brakuje autorskiego dorobku. To kilkadziesiąt utworów napisanych dla dzieci i dorosłych. Podczas koncertu na bulwarze Agharta wykona takie utwory jak: ,,Chcę wyjechać na wieś’’, ,,Być kobietą’’, ,,Jeśli kochasz’’, ,,Chcemy do światła’’ czy ,,Słodkiego miłego życia’’. Skład zespołu Agharta: Ireneusz Ryś - keyboard, wokal, Grażyna Ryś – wokal, Lidia Ryś - skrzypce, wokal, Edyta Stolarska – wokal, Mirosław Grzanka - skrzypce, wokal, Krzysztof Kopczyński – gitara, Andrzej Tylman - gitara basowa, Jarosław Piąstka - organy.

Niedziela, 24 czerwca
Bulwar Nadwarciański
Akcja ,,Zdrowie to podstawa’’, godz. 15.00
Koncert zespołu Agharta, godz. 18.00 
W sobotę, 14 lipca warto się wybrać na Bulwar Nadwarciański, by bawić się wspólnie z Kapelą Podwórkową ,,Z Kopyta’’. Wakacyjne granie rozpocznie się o godz. 18.00.  Kapela istnieje od 2007 roku i działa przy Konińskim Domu Kultury. Repertuar kapeli to przede wszystkim muzyka podwórkowa i biesiadna oparta w większości o autorskie melodie i teksty, a także piosenki zasłyszane - wszystko we własnych aranżacjach. Kapela gra na festynach, dożynkach i imprezach okolicznościowych w całej Polsce i w Europie, prezentując również zapomniane melodie i stare utwory. Od wielu lat wyjeżdża na festiwale i przeglądy kapel podpórkowych, gdzie odnosi liczne sukcesy.  Kapela nagrała trzy płyty koncertowe. Skład: Larysa Gruszka – saksofon, Jerzy Maciejewski - gitara, wokal, Zenon Skowroński – akordeon, Bogumił Piskorz – gitara basowa, Grzegorz Wypychowski – akordeon, Marek Jesiołowski – bandżo, wokal, Mariusz Stawicki – instrumenty perkusyjne , Michał Rybacki – skrzypce.

Sobota, 14 lipca
Bulwar Nadwarciański
Koncert Kapeli Podwórkowej ,,Z Kopyta’’, godz. 18.00 
Już na koniec wakacji w niedzielę, 26 sierpnia, zapraszamy na koncert Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum. Początek wydarzenia na Bulwarze Nadwarciańskim o godz. 19.00. Zespół powstał z pasji wspólnego muzykowania i wykonywania muzyki kameralnej, by swoimi występami uświetniać zarówno spotkania kulturalne jak i okolicznościowe. Oficjalnie swoją działalność artystyczną pod obecną nazwą zespół rozpoczął w marcu 2013 roku w Konińskim Domu Kultury. Program zespołu nieustannie się poszerza i obejmuje wiele rodzajów muzyki, od utworów klasycznych aż po rozrywkowe. Są to kompozycje oryginalne oraz opracowania znanych i popularnych utworów. Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum tworzą absolwenci szkół muzycznych, a także wyższych uczelni muzycznych. Skład zespołu: Mirosław Grzanka i Krystian Panfil – I skrzypce, Paulina Wawrzyniak – II skrzypce, Robert Gaertner - III skrzypce, Klaudia Larus, Zuzanna Figaj – altówka, Daria Junkiert – wiolonczela, Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas.

Niedziela, 26 sierpnia
Bulwar Nadwarciański
Koncert Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum, godz. 19.00Organizatorami akcji „Lato na Bulwarze” są: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie oraz PTTK.

REKLAMA:
Zimna Wojna

Relacje

Odwiedź również