Kino Centrum w KDK zaprasza do Kina Oscarowego (27 kwietnia – 3 maja), proponując pięć filmów, nagrodzonych Oscarami przez Amerykańską Akademię Filmową w 2018 roku: „Kształt wody”, „Dunkierka”, „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, „Coco” i „Czwarta władza”.

 
Seanse Kina Oscarowego rozpoczną się 27 kwietnia i potrwają do 3 maja. Widzowie zobaczyć będą mogli przede wszystkim filmy nagrodzone Oscarami, ale będzie też film z „tylko” dwoma nominacjami do najważniejszej filmowej nagrody świata. Oto repertuar Kina Oscarowego w Kinie Centrum:

„Kształt wody” – Elisa Esposito pracuje jako woźna w tajnym rządowym laboratorium. Jej życie ulega nagłej zmianie, gdy odkrywa pilnie strzeżony sekret. Ten film to opowieść o rewolcie wykluczonych; kolejny hymn na cześć odmieńców. Cztery Oscary za: najlepszy film, muzykę, scenografię i dla najlepszego reżysera.

„Dunkierka” – alianccy żołnierze otoczeni we Francji przez niemiecką armię są ewakuowani do Wielkiej Brytanii. „Dunkierka” nie tylko przykuwa do fotela, ale prowokuje do myślenia, jeszcze długo po seansie. Trzy Oscary: za najlepszy dźwięk, najlepszy montaż, najlepszy montaż dźwięku.

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” – samotna matka, która straciła córkę w wyniku morderstwa, wynajmuje trzy tablice reklamowe. Na kolejnych planszach pyta miejscowego szeryfa, dlaczego policji wciąż nie udało się wykryć i aresztować bandytów… Dwa Oscary: dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej i najlepszego aktora drugoplanowego.

„Coco” – dwunastoletni meksykański chłopiec imieniem Miguel pragnie zgłębić tajemnice rodzinnej legendy. Wspaniała opowieść o tym, że nawet w drodze na szczyt warto czasem przystanąć i spojrzeć za siebie. Może się okazać, że pamięć o minionych pokoleniach wcale nie jest balastem. Zaś ambicja - źródłem siły. Oscar za najlepszy długometrażowy film animowany.

„Czwarta władza” – działania prezydenta USA doprowadzają do konfliktu pomiędzy dziennikarzami a rządem. Ale ani to nie takie proste, ani oczywiste. Dwie nominacje do Oscarów.

Kino Oscarowe
w Kinie CENTRUM
27 kwietnia – 3 maja 2018 r.
Bilety: 10, 13 i 15 zł
Szczegóły: https://bit.ly/2qi2OLX

REKLAMA:

Relacje

Odwiedź również