Świetne filmy, działania artystyczne i wspaniała zabawa – 22 kwietnia zapraszamy na ,,Dzieciaki w Centrum’’.


Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują projekt ,,Dzieciaki w Centrum’’ wspólnie z Europa Cinemas. To elitarna sieć europejskich kin, do której od 2013 roku należy Kino Centrum. Naszą misją jest  przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. ,,Dzieciaki w Centrum’’ to ulubiony projekt  miłośników filmów i dobrej zabawy z Konina. W programie: dobre kino oraz warsztaty filmowo-artystyczne dla najmłodszych.

Kolejna odsłona projektu w niedzielę, 22 kwietnia. Tego dnia dzieci wspólnie z rodzicami obejrzą film animowany ,,Luis i obcy’’ (produkcja: Dania, Luksemburg, Niemcy). To opowieść o 12-letnim chłopcu Luisie, który czuje się bardzo samotny, nie ma przyjaciół, a jego ojciec – ufolog Armin – całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Pewnego dnia na podwórku Luisa rozbija się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z obcymi. Próbując pomóc ufoludkom w powrocie na macierzystą planetę, Luis sam nabiera ochoty na wielką kosmiczną podróż.

Po filmie dzieci wybiorą się na warsztaty filmowo-artystyczne. Nie zabraknie rozmów o powstawaniu filmów, a także nauki podstaw aktorstwa. Do tego tańce hulańce i zajęcia plastyczne.

W czasie, gdy dzieci będą się bawiły na warsztatach, rodzice wrócą do kina, by obejrzeć rewelacyjną francuską komedię ,,Daddy Cool’’. Opowieść o 40-letnim, kompletnie niedojrzałym Adrienie, który postanawia założyć domowe przedszkole. Maluchy, którymi się zajmuje przewracają jego beztroskie dotąd życie do góry nogami, same przy tym ucząc się w jego towarzystwie prawdziwej sztuki survivalu.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat po wcześniejszym zgłoszeniu w Impresariacie KDK, także telefonicznie (tel. 63 211 31 33 wew. 29). Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci).  Warsztaty są płatne (10 zł). Zapisy rozpoczną się 16 kwietnia.  

Dzieciaki w Centrum
22 kwietnia, niedziela
Godz. 14.00 – film familijny ,, Luis i obcy’’
Godz. 15.30 - warsztaty filmowo-artystyczne dla dzieci
Godz. 15.30 – film dla rodziców ,,Daddy Cool’’
Bilety na film: niezależnie ile masz lat płacisz 10 zł
 

REKLAMA:
Salon Grabowski

Relacje

Odwiedź również