Ktoś policzył, że istnieje około 700 wersji historii o dziewczynie-sierocie gnębionej przez macochę i złe siostry... Transmisja ,,Kopciuszka'' z Metropolitan Opera 28 kwietnia w Kinie Centrum. 
To będzie ostatnia opera sezonu 2017/2018. Na wydarzenie zapraszamy wspólnie z ,,Na żywo w kinach''. W sobotę, 28 kwietnia w bezpośredniej transmisji z Metropolitan Opera w Nowym Jorku zaprezentujemy na ekranie Kina Centrum ,,Kopciuszka'' Julesa Masseneta. 

Ktoś policzył, że istnieje około 700 wersji historii o dziewczynie-sierocie gnębionej przez macochę i złe siostry. Do najpopularniejszych na gruncie europejskim należy oczywiście baśń Charlesa Perraulta z tomu „Bajki babci Gąski”. Na jej podstawie powstały późniejsze opracowania wątku dla dzieci, a także Kopciuszek baletowy do muzyki Prokofiewa i operowe, m.in. Rossiniego i Julesa Masseneta. To ostatnie dzieło miało swoją prapremierę w 1899 roku w Opéra-Comique w Paryżu. Opera odniosła ogromny sukces, bo była grana ponad 50 razy tylko w pierwszym sezonie prezentacji. W tytułowej roli w transmitowanym spektaklu usłyszymy Joyce DiDonato, która zasłynęła jako wykonawczyni partii Kopciuszka także w wersji Rossiniego, a którą mogliśmy podziwiać w cyklu „The Met: Live in HD” jako Elenę w „La donna del lago”.

Jules Massenet (1842–1912)
Kopciuszek
Baśń w czterech aktach i siedmiu obrazach (1899)
Libretto: Henri Cain
28 kwietnia 2018, sobota, godz. 18.55

Obsada:
Joyce DiDonato jako Kopciuszek
Alice Coote jako książę Charmant
Stephanie Blythe jako Madame de la Haltiére
Kathleen Kim jako Wróżka
Laurent Naouri jako Pandolf
Soliści, chór i orkiestra The Metropolitan Opera
Bertrand de Billy dyrygent

Realizatorzy:
Laurent Pelly reżyseria i kostiumy
Barbara de Limburg scenografia
Duane Schuler światło

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 45 minut (w tym 1 przerwa)

REKLAMA:
Salon Grabowski

Relacje

Odwiedź również