Europa Cinemas i Kino Centrum zapraszają do udziału w projekcie ,,Kino do Tornistra” 20-24 listopada.


Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i najstarszych grup przedszkolnych. Celem akcji jest promocja kina europejskiego i edukacja filmowa najmłodszych. Tegoroczne ,,Kino do Tornistra’’ to pięć filmów europejskich wyprodukowanych z myślą o widzach w wieku od 5 do 12 lat.
 
Projekt współfinansowany jest przez Europa Cinemas, elitarną sieć kin studyjnych, do której od października 2013 roku należy także Kino Centrum. Jesteśmy jednym z dwóch kin (obok Poznania) w Wielkopolsce, które zostało przyjęte do tego grona.
 
Bilety na poszczególne filmy, dzięki dotacji z Europa Cinemas, kosztują 5 zł. 
 
Filmy prezentowane podczas projektu to opowieści o przyjaźni, tolerancji, walce o marzenia, uczuciach i pielęgnowaniu więzi rodzinnych. Jednym słowem to filmy z przesłaniem, w których nie ma hollywoodzkiego blasku, za to są wartości, które młodym ludziom warto przekazywać.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w programie. Rezerwacje miejsc prowadzi Impresariat KDK, tel. 62 211 31 33 wew. 29.
 

 
PROGRAM
 
20 listopada – poniedziałek
Biegnij Amelio
Godz. 9.00

 
Amelia mieszka w Berlinie, trochę u mamy, trochę u taty. Jest zbuntowaną i upartą nastolatką, którą fascynują duchy i wampiry. Dziewczyna choruje na astmę, ale nie przyjmuje do wiadomości, że jej stan jest poważny. Z niechęcią wyjeżdża do kliniki w Tyrolu, gdzie konsekwentnie odmawia leczenia. Pewnego dnia postanawia uciec w góry, by zdobyć najwyższy szczyt. Nieoczekiwanym towarzyszem dziewczyny w wyprawie staje się Bart, także uparty nastolatek, miejscowy opiekun zwierząt. W trakcie trudnej wspinaczki młodzi zbliżą się do siebie.

Reżyseria: Tobias Wiemann, produkcja: Niemcy, Włochy, gatunek: przygodowy, czas trwania: 1 godz. 37 min. 


 

21 listopada – wtorek
Zielona szkoła
Godz. 9.00
 

Ośmioletnia Meral przenosi się z rodziną do innego miasta. Oznacza to dla niej zmianę szkoły. Dziewczynka próbuje nawiązać pierwsze przyjaźnie przed wyjazdem na jesienny obóz. Jest to jednak trudniejsze niż jej się zdawało. Dużo łatwiej udało jej się nawiązać więź z małą białą myszką, która zamieszkuje z nią jej nowy pokój. Meral nazwała swoją przyjaciółkę Peepeep. Postanawia zabrać myszkę na obóz w obawie, że dzikiego lokatora odkryją jej rodzice. Dzięki myszce dziewczynka szybko zdobywa uznanie kolegów. Niestety, chwila nieuwagi wystarcza, aby Peepeep została porwana przez sowę. Meral wraz z kolegami wyrusza na wyprawę ratunkową do lasu, podczas której pozna siłę prawdziwej przyjaźni.

Reżyseria: Simone van Dusseldorp, produkcja: Holandia, gatunek: familijny, czas trwania: 1 godz. 20 min.


 

22 listopada – środa
Przygody Finna
Godz. 9.00

 
Finn jest wrażliwym chłopcem, wychowywanym przez samotnego ojca. Pewnego dnia postanawia pobierać lekcje gry na skrzypcach, jednak z niezrozumiałych powodów ojciec Finna nie zgadza się na to. Przygody Finna to opowieść o skomplikowanej rodzicielskiej miłości, kojącej sile sztuki oraz pojednaniu przy rozświetlonej choince.

Reżyseria: Frans Weisz,produkcja: Holandia, gatunek: familijny, czas trwania: 1 godz. 30 min.

23 listopada – czwartek
O czym szumi las
Godz. 9.00
 

Zwierzolas to dom dla wielu małych stworzeń: myszy, wiewiórek, ptaków. Nie zawsze jednak czują się one w nim bezpiecznie – muszą uważać, by nie zostać pożartymi przez większe i silniejsze drapieżniki. Szczególnie groźny jest lis Rudolf, który uwielbia polować na – zdawałoby się – bezbronne myszy, jak chociażby babcia Leona Myszomędrka. Ta próba prowadzi do prawdziwej rewolucji. Myszomędrek wraz z przyjaciółmi postanawiają działać! Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu wzajemnego zjadania się. Przekonanie drapieżników do nowego pomysłu będzie prawdziwym wyzwaniem. Czas pokaże, czy mu podołają.

Reżyseria: Rasmus A. Sivertsen, produkcja: Norwegia, gatunek: animacja, familijny, czas trwania: 1 godz. 15 min. 

 
24 listopada – piątek
Mikołaj w każdym z nas
Godz. 9.00

 
Nie musisz być dorosły ani bogaty aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi dla ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie. To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu...

Reżyseria: Terje Rangnes, produkcja: Norwegia, gatunek: familijny, czas trwania: 1 godz. 10 min. 
Kino do Tornistra
20-24 listopada 2017
bilety: 5 zł
Rezerwacje miejsc prowadzi Impresariat KDK, tel. 62 211 31 33 wew. 29

 

REKLAMA:
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...

Relacje

Odwiedź również