Jarmark rzemiosła, naturalnych produktów żywnościowych i kiermasz staroci – to w największym skrócie zapowiedź 10. Jarmarku św. Bartłomieja, który odbędzie się w Koninie, na Placu Wolności, 19 i 20 sierpnia.

Święty Bartłomiej jest patronem rzemieślników: rzeźników, piekarzy, szewców, garbarzy, introligatorów, sztukatorów, kowali, siodlarzy. Niewielu pamięta, że jest także patronem górników. Czy konińscy (i nie tylko konińscy) rzemieślnicy pojawią się na jarmarku, zobaczymy dopiero za niecałe dwa tygodnie, zwłaszcza, że niektórych z profesji szukać ze świecą, na przykład garbarzy czy sztukatorów. Wiele z rzemieślniczych zawodów to dzisiaj raczej zajęcie dla pasjonatów.
Mateusz Cieślak, pomysłodawca jarmarku, zachęca:
- masz coś niepotrzebnego (np. książki, płyty, ceramikę) – sprzedaj to!
- masz ciekawą pasję lub tworzysz coś – pochwal się tym!
- masz ochotę na dobrą zabawę – zabierz ze sobą przyjaciół!
W sobotę dodatkowo w czasie jarmarku zostanie zorganizowana ekspozycja zabytkowych aparatów fotograficznych, w niedzielę można będzie wziąć udział w grze rodzinnej i wysłuchać koncertu muzycznej grupy AGHARTA. Więcej szczegółów można znaleźć na www.jarmark.konin.pl
Dodajmy, ze organizatorami X Jarmarku św. Bartłomieja są Miasto Konin i Koniński Dom Kultury, współpracują przy jego organizacji rzemieślnicy, Cech Rzemiosł Różnych oraz miejskie firmy i instytucje.

REKLAMA:
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...

Relacje

Odwiedź również