Dramat z poruszającym obrazem libańskiej wojny domowej ,,Pogorzelisko’’ oraz pełen emocji, dający do myślenia film ,,Pokój’’, a do tego ,,Zupełnie nowy testament’’, czyli komedia, która zmusza do refleksji nad pytaniami natury egzystencjalnej – takie będą ,,Dobre filmy na bulwarze nadwarciańskim’’. 

Kino plenerowe, po lipcowych podróżach po mieście „Kina pod gwiazdami”, zatrzyma się w sierpniu na konińskim bulwarze. Na projekt ,,Dobre filmy na bulwarze nadwarciańskim’’ zaprasza wszystkich Prezydent Miasta Konina. Organizatorami wydarzenia są Miasto Konin, Centrum Informacji Miejskiej i Koniński Dom Kultury. W kinie plenerowym w sobotnie, sierpniowe wieczory wyświetlimy trzy filmy.

5 sierpnia zapraszamy na ,,Pogorzelisko’’. Poruszający dramat wojenny produkcji francusko-kanadyjskiej ukazuje koszmar libańskiej wojny domowej z rodzinnymi tajemnicami w tle. Mimo obrazów przepełnionych okrucieństwem i bólem, finał jest pozytywny. Mówi o tym, jak piękna jest miłość matki do dziecka. ,,Pogorzelisko’’ z pewnością zapadnie w pamięci widzów na długo.

12 sierpnia wyświetlimy irlandzko-kanadyjski dramat ,,Pokój’’. Recenzenci uznali go za wzorzec dobrego filmu. Reżyser Lenny Abrahamson stworzył historię, która zaskakuje, przeraża, jednocześnie odkrywa głębiny ludzkich dramatów i otaczającej nas często pustki. To historia 5-letniego Jacka, który mieszka z mamą w niewielkim pomieszczeniu, nazywanym pokojem. Chłopiec nie wie, że na zewnątrz istnieje inny świat…

19 sierpnia przyjdzie czas na komedię, ale taką, która da widzom do myślenia. ,,Zupełnie nowy testament’’ to opowieść o złośliwym i okrutnym Bogu, który mieszka w Brukseli i stamtąd kieruje ludzkimi losami. Wymyśla prawa, które uprzykrzają ludziom życie, jest źródłem wszelkich katastrof i konfliktów. A co się stanie, kiedy zbuntowana córka Boga wykradnie ojcu hasła do komputera i wszystkie tajemnice, dzięki którym może urządzić świat od nowa? Jesteśmy pewni, że koninianie chętnie się o tym przekonają.

,,Dobre filmy na bulwarze nadwarciańskim’’ w Koninie – 5, 12 i 19 sierpnia, zawsze o 21.30.

 
REKLAMA:
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...

Relacje

Odwiedź również