f Gordon Haskell zainauguruje rok kulturalny w Koninie - Koniński Dom Kultury

Któż nie zna takich przebojów artysty jak ,,How Wonderful You Are" czy ,,Whole Wide World". Karierę rozpoczął w połowie lat 60-tych. Największą sławę przyniosła mu współpraca z legendarną grupą King Crimson. Gordon Haskell, bo o nim mowa, największe swoje przeboje zaspiewa w tym roku również w Koninie.


Koncert artysty uświetni uroczystość Inauguracji Roku Kulturalnego 2015/2016 w Koninie.
Gordon Haskell wystąpi w Centrum Wykładowo - Dydaktyczne PWSZ w Koninie, 25 września. Szczegóły wkrótce na plakatach, stronie Konińskiego Domu Kultury, www.kulturalnykonin.pl oraz portalach informacyjnych.


Gordon Haskell, w połowie lat 60. współpracował z różnymi zespołami - od amerykańskiej grupy League of Gentlemen, poprzez zespół Quotations z Liverpoolu, aż do trochę psychodelicznego Les Fleur de Lys (zespół występował kilka razy z Jimim Hendriksem). Grał także z Cupid's Inspiration i Flowerpot Men. Pod koniec lat 60. Haskell wydał pierwszy solowy album ,,Sail In My Boat'' (1969).

W 1970 roku Gordon Haskell dołączył do grupy King Crimson, zastępując basistę i wokalistę - Grega Lake'a. Nagrał z nimi najlepiej przyjęte albumy ,,In The Wake Of Poseidon'' z 1970 roku i ,,Lizard'' z 1971. Wkrótce jednak muzyk porzucił King Crimson.
Grał w klubach i barach, najpierw przez 10 lat w Danii, potem w Anglii.

W 2001 roku Gordon Haskell powrócił na muzyczną scenę. Napisał i wyprodukował piękną piosenkę ,,w starym stylu'' za... 200 funtów. Utwór nagrano w pierwszym podejściu, a efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Lekko jazzujący singiel ,,How Wonderful You Are'' na dwa dni przed świętami Bożego Narodzenia 2001 roku, dotarł do drugiego miejsca angielskiej listy przebojów, ustępując jedynie duetowi Robbie Williams - Nicole Kidman. Okazał się także jednym z utworów najczęściej granych na prośbę słuchaczy w historii BBC Radio 2.
(materiał pobrano ze strony: http://www.gordonhaskell.com)

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK