f Więckiewicz czyta Iwaszkiewicza - Koniński Dom Kultury
Debiutował na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu.  Jego wrażliwość – wbrew emploi, pracowitość, konsekwencję poparte talentem odkrył dyrektor, Lech Raczak, legenda poznańskich "Ósemek". Jego następca nie widział dla Więckiewicza miejsca w zespole. Ta decyzja, z którą początkowo aktor się nie godził, otworzyła mu drzwi do aktorskiej kariery. Robert Więckiewicz, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, do którego należy ostatnia dekada będzie gościł w Konińskim Domu Kultury. Już 1 marca br. wystąpi w Salonie Poezji Anny Dymnej po raz kolejny zaskakując swoich wielbicieli i widzów. Tym razem specjalnie dla konińskiej publiczności będzie czytał utwory Jarosława Iwaszkiewicza. Robert Więckiewicz jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (1993), przez 5 lat był aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu (do 1998). Od 1999 występuje w warszawskim Teatrze Rozmaitości, chwilę wcześniej był związanyy z Towarzystwem Teatralnym Pawła Łysaka i Pawła Wodzińskiego. Zagrał u nich w kilku głośnych spektaklach, m.in. „Shopping and fucking” i „Zbombardowanych” Sary Kane. W tym samym czasie dołączył do zespołu warszawskich Rozmaitości pod dyrekcją Grzegorza Jarzyny. U Jarzyny zagrał Rogożyna w głośnym „Księciu Myszkinie” na podstawie „Idioty” Dostojewskiego, wystąpił również w roli Hamleta Krzysztofa Warlikowskiego. Popularność wśród warszawskiej publiczności zdobył rolą w „Testosteronie” wystawianym przez Teatr Montownia. Ze swym mentorem, Lechem Raczakiem, spotkał się jeszcze w zrealizowanym dla TVP spektaklu „Przypadek Ijona Tichego” na podstawie „Testu pilota Pirxa” Lema.

Widzowie znają Więckiewicza z ról trudnych, mocnych, charakterystycznych. Więckiewicz grywa postaci złamane, dźwigające się z nałogów, naznaczone wewnętrzną klęską, grywa cwaniaków, mafiozów, twardych gości. Jego osobista wrażliwość i głębia nadają tym bohaterom innego rysu, dzięki temu możliwa jest mobilizacja, przewartościowanie, przemiana. To czyni ich niezwykle interesującymi i sprawia, że te role i te postaci zapadają widzom głęboko w pamięć. Robert Więckiewicz pracował z największymi polskimi reżyserami, jak Agnieszka Holland, Andrzej Wajda, Juliusz Machulski, Wojciech Smarzowski, Feliks Falk, Filip Bajon, Jerzy Skolimowski, a ostatnio – z Borysem Lankoszem, autorem filmowego „Ziarna prawdy”.

Więckiewicz sprawdza się w komedii, dramacie, swobodnie przechodzi od wysokich do niskich tonów, może zagrać co zechce i kogo zechce. Znając go z ról filmowych, bardzo wyrazistych, z niecierpliwością czekamy na jego występ w Salonie Poezji Anny Dymnej w Koninie, poświęconego twórczości Jarosława Iwaszkiewicza.

 

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


Kup bilet


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK